ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه ای برای زندگی(48 مترمربع)

پروژه مسکونی ذیل، توسط گروه معماری Ruetemple در شهر مسکوی روسیه طراحی شده است و در سال ۲۰۱۵ به بهره برداری رسیده است. این پروژه دارای مساحتی حدود ۴۸ متر مربع است، اما در واقع، به صورت فضایی چند منظوره، طراحی شده است که به شما اجازه می دهد، چیدمان خود را بسته به نیاز خود در هر زمان تغییر دهید.

در مرکز این اتاق، حجمِ مکعب شکل سفید رنگی، تعریف شده است که از سقف آویزان شده و نیز از کف اتاق فاصله دارد، این حجم سفید رنگ در واقع فضایی برای استراحت، مدیتیشن و تمدد اعصاب است، که شما می توانید لحظاتی را با خود خلوت کنید. در وسط این حجم سفید رنگ، درختی کاشته شده است که حس پویایی و شادابی را افزایش می دهد و در بالای این درخت، پنجره ای قرار دارد که نور را به داخل مکعب سفید رنگ هدایت می کند. زیر مکعب سفید رنگ، فضایی خالی تعریف شده است، که شما می توانید مبلمان های خود را در زیر آن قرار داده و هر وقت که خواستید از مبلمان ها استفاده نمایید. در طرف دیگر حجم سفید رنگ، فضایی برای تلویزیون تعریف شده است.

استفاده از پنجره، در اطراف اتاق باعث شده، علاوه بر ورود نور طبیعی به داخل فضا، اتاق بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد. همچنین قسمتی از این فضا برای کمد لباس به صورت مخفی تعریف شده است.

منبع:archreport.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :