ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

هتل تخم مرغ طلایی در سوئیس

شهر داووس یک منطقه توریستی است که مسافرانی از نقاط مختلف اروپا بیشتر برای اسکی بازی به آنجا سفر می کند. از لحاظ جمعیت داووس بیشتر به یک روستا می ماند. براساس سرشماری سال ۲۰۱۲ جمعیت ساکن این روستا در شمال غربی سوئیس ۱۱ هزار و ۱۵۶ نفر بوده است.

داووس اما یک هفته در سال چهره عوض می کند. نیروهای امنیتی آنجا زیاد می شوند و این یازده هزار نفر به خود می بالند که شهرشان دراین یک هفته پایتخت اقتصاد جهان است. سیاستمداران و صاحبان شرکت های بزرگ جهان به آن جا می آیند و درمجمع جهانی اقتصاد شرکت می کنند. برای یک هفته  ۲۵۰۰ نفر از۱۰۰کشوردنیا و  بیش از۴۰ تن از سران کشورها و دولت‌ها، ۱۵۰۰ نفر از رهبران تجارت دنیا در داووس گرد آمده اند.
این بار یک میهمان ایرانی هم در این شهر ساکن است. حسن روحانی رئیس جمهور ایران امروز به داووس می رود و فردا سخنرانی دارد.

 

هتل ۲۷۵ میلیون دلاری داووس محل اقامت سیاستمداران و اقتصاددانان در مجمع جهانی اقتصاد است

جاذبه های توریستی شهر داووس اینقدر بالا هست و این مجمع جهانی که هر سال در این شهر برگزار می شود اینقد مهم هست که  گروه هتل‌های اینترکنتیننتال را مجاب کند یکی از شیک ترین و مجلل ترین هتل هایش را در دامنه کوههای آلپ در همین شهر مستقر کند.
در جریان مذاکرات ژنو که نهایتا منجر به توافقنامه معروف هسته ای در سوم آذرماه شد اعضای گروه ۱+۵ در هتل اینترکنتیننتال ژنو مستقر بودند. هتلی که هر شب اقامت در آن نزدیک بین ۳۰۰ تا ۲۵۰ دلار هزینه دارد.

 

هتل ۲۷۵ میلیون دلاریِ اینترکنتیننتال داووس معروف به تخم‌مرغ طلا شاید در دیدن چهره های سیاستمداران و ثبت وقایع سیاسی تاریخی به پای هتل ۱۸ طبقه مشهور شهر ژنو نرسد؛ طبیعی هم هست خب در طول ۵۰ سالی که از تاسیس هتل ژنو می گذرد، حدود ۴۰۰ مقام عالی رتبه کشورهای مختلف و شخصیت های سیاسی معروف دنیا از جمله  حسنی مبارک، جورج بوش و خاویر دکویار، کوفی عنان، حافظ اسد رئیس جمهور وقت سوریه، جیمی کارتر، ریگان، میخاییل گورباچف شب خود را در این هتل گذرانده اند و این هتل محل توافق های بزرگی مثل همین توافق هسته ای ژنو بوده است. یا مثلا می گویند  دیدار گورباچف و ریگان در هتل اینترکنتیننتال ژنو یک جورهایی جنگ سرد را تمام کرد.

هتل تخم مرغ طلای داووس هم در سال های گذشته محل افتتاحیه مجمع جهانی اقتصاد بوده است. جایی که چهره هایی مثل بیل کلینتون، سید محمد خاتمی، اردوغان، یا حتی ستاره های مشهور یا دنیای موسیقی پاپ مثل آنجلینا جولی، بونو و ریچارد گیر در این هتل اقامت داشته اند. این هتل دارای ۲۱۶ اتاق است. ۹ سالن ملاقات بزرگ  دارد که برای ملاقات و دیدارهای سیاسی و اقتصادی در نظر گرفته شده است. لابی مجلل این هتل رو به کوههای آلپ باز می شود. این هتل معروف به هتل ۲۷۵ میلیون دلاری است. هزینه اقامت در همین هتل شبانه چیزی نزدیک ۳۰۰ فرانک سوئیس است.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :