First Page Previous Page
Next Page Last Page

زندگی لوکس در پنت هاوسی 95 میلیون دلاری بخش:معماری  گروه:گوناگون


واژه‌ی خانه برای هر کدام از ما معنا و مفهومی خاص دارد، برای بعضی خانه هرچه لوکس و مد روزتر باشد، دلچسب و خوشایندتر است
ارسال شده توسط:تحریریه kgroup     جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ <ادامه>

نقش تعاملات در معماری داخلی بستنی فروشی بخش:معماری  گروه:فضای باز


امروزه با توجه به افزایش جمعیت و شهرنشینی در کشور های در حال توسعه، ارزش ملک بالا رفته و فضا برای طراحی پارک ها و محوطه های سبز کاهش یافته است. بدین منظور گرایش به ایجاد باغ های عمودی و نمای سبز ساختمانی ایده جالب و عام پسندی است. همچنین نیاز جامعه انسانی این ضرورت را ایجاد می کند که معماری هماهنگ با طبیعت قدم بردارد و هر چخ بیشتر در راستای احترام به محیط طبیعی عمل کند. اما لازم به ذکر است که با توجه به مزیت های باغ های سبز، نمی توان آنهارا جایگزین بوستان ها قرار داد. باغ های عمودی می توانند علاوه بر زیبایی و جذاب نمودن نمای ساختمان، تاثیرات مثبتی در زیست محیط، کاهش آلودگی، جلوگیری در اتلاف حرارتی جداره ها و تاثیرات مثبت بر روحیه افراد دارد. در ادامه می توان نتیجه گرفت که استفاده از دیوارهای سبز در ساختمان، موجب پایداری توسعه فضای سبز شهری و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. در اینجا 10 نمونه طراحی باغ های عمودی را فراهم آورده ایم. با ما همراه باشید...
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ <ادامه>

برنامه آینده چین برای ساخت بلندترین، بزرگترین و صورتی ترین برج های دنیا بخش:معماری  گروه:گوناگون


برنامه آینده چین برای ساخت بلندترین، بزرگترین و صورتی ترین برج های دنیا...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ <ادامه>

خانه درختی در جنگلهای قزاقستان بخش:معماری  گروه:مسکونی


درختی در وسط خانه با هدف ارائه منظره فوق العاده جذاب در جنگلهای آلماتی قزاقستان...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ <ادامه>

نیمکت ها و نشیمن ها در معماری منظر بخش:معماری  گروه:فضای باز


معماری منظر ، بسیار متنوع و همواره در حال تغییر و تحول می باشد، بنابراین توجه به طراحی آن، ا فضاهای بیرونی یک خانه گرفته، تا مقیاس های بزرگ شهری و منطقه ای، که از آن به منظر شهری یاد می شود، همواره مورد توجه و اهمیت بوده است. امروزه، در معماری منظر ، تنها توجه به کاربری مطرح نمی باشد، بلکه معماران باید، بیشتر عناصر تعریف شده در طرح خود را به صورت المانی هنری، بیان نمایند. به عبارت دیگر، تلفیقی از هنر و معماری باشد. عموما معماران در طراحی منظر ترکیبی از عناصر آب، آتش، چوب، گیاه و نیز نور را استفاده می کنند، تا بتواندد نیازمندی فضای خود را تامین نمایند. یکی از نیازمندی هایی که در فضاهای روباز، چه در مکان های عمومی مثل پارکها و چه در مکان های خصوصی مثل ویلاها وجود دارد، نشیمن و نیز فضاهایی برای تعملات اجتماعی است. در اینجا مجموعه ای از طراحی های گوناگون، برای این فضاها آورده شده است، بطوریکه در هر یک از آنها، ایده ای خوب برای معماران و تیم های طراحی می باشد.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ <ادامه>

هتلی با معماری خیره‌کننده در چین بخش:معماری  گروه:هتل و بیمارستان


هتلی با معماری خیره‌کننده در چین...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>

آکواریوم Antalya – ترکیه / گروه معماری Bahadir Kul Architects بخش:معماری  گروه:گوناگون


پروژه آکواریوم آنتالیا، در متراژی حدود 30000 متر مربع، در سال 2012 در کشور ترکیه، به بهره برداری رسید. طراحی این آکواریوم بگونه ای است که با توپوگرافی منطقه، هماهنگی زیادی دارد. طراحی نمای این پروژه، با دریا همخوانی زیادی دارد، بطوریکه قسمت پایین نما، تداعی کننده ی امواج دریا و قسمت بالایی نمای ساختمان، نمادی از ماهیان دریا می باشد. همچنین سقف طبقه همکف، که ورودی به سالن آکواریوم می باشد، در واقع، امتداد نمای ساختمان است و به عبارت دیگر، الهام بخش امواج دریا می باشد. استفاده از رنگ ها خنثی، در طراحی نما و محیط اطراف آن، باعث گردیده است، که بینندگان هنگام ورود به سالن آکواریوم، نظرشان بیشتر به ماهی ها و زیستگاه آبزیان جلب شود.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>

طراحی خلاقانه نمای بانک در توکیو بخش:معماری  گروه:اداری


نظور خاص آنها از این طراحی، استفاده از تفاوت در طرح برای کمک به برندینگ این بانک می باشد...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>

شاهکارهای معماری روی آب بخش:معماری  گروه:گوناگون


معماری تلفیقی از ذوق هنری و دانش بشری است. ایده‌های سازه‌های معماری همواره زیبا و خلاقانه بوده است. اما تصور کنید که ایده ساخت یک شاهکار معماری بر روی آب می‌تواند تا چه اندازه خلاقانه باشد...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>

طراحی داخلی و دکوراسیون سالن زیبایی در ژاپن بخش:معماری  گروه:تجاری


این سالن زیبایی در سال 2010 در ژاپن وسط معمار"تاکهیکو نز"طراحی و اجرا شده است.این سالن در هفت سال قبل یک فروشگاه جواهر آلات بوده است و بعد از تغییر دکوراسیون و معماری داخلی به یک سالن آرایش که اکنون می بینید بازسازی شده است.
ارسال شده توسط:تحریریه Kgroup     سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>