ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

میزکارمناسب دراتاق شما

 

ابعاد میز و صندلی باید با قد و جثه کاربر متناسب باشد. به این ترتیب هر چه او احساس راحتی بیشتری کند، امکان قرارگیری طولانی مدت و تمرکز بیشتر بر روی درس به حالت نشسته پشت میز میسر شده و پیامدهای جسمانی مربوطه را نیز به دنبال نخواهد داشت. زیرا به عنوان مثال در صورتی که ارتفاع نشیمنگاه صندلی نسبت به قد دانش آموز بلندتر باشد، پاهای او بر روی زمین قرار نگرفته و این مسئله سبب فشردگی عضلات ران ها شده و حتی در گردش خون نیز اختلال ایجاد می کند و برعکس اگر صندلی کوتاه تر از حد استاندارد بوده و با قد کاربر نیز تناسبی نداشته باشد، باعث کشیدگی بیشتر پاها به سمت جلو شده و در نتیجه کمر به صورت انحنا یافته از تکیه گاه صندلی فاصله می گیرد، در نتیجه دردهایی نیز در این ناحیه پدید می آید.

به جز در نظر گرفتن موارد فوق پیرامون ارتفاع کف صندلی تا زمین و مناسب بودن آن با قد کاربر شما والدین بهتر است، به هنگام خرید موارد دیگری را مورد توجه قرار دهید:

صندلی ای تهیه کنید که کفی آن قابل تنظیم باشد. در ضمن توجه به راحتی فرم صندلی و نشیمنگاه آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

چرخ دار بودن صندلی از جمله ضروریات آن به حساب می آید. زیرا به این ترتیب دسترسی به لوازم و امکانات مختلف واقع در کنار میز راحت تر صورت می گیرد.

هر چه صندلی انتخابی شما از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار باشد، ضریب ایمنی بالاتر می رود. این موضوع در مورد دانش آموزان دبستانی که پرتحرک هستند، بسیار مهم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :