ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

طراحی دکوراسیون داخلی منزل با رنگ سال ۲۰۱۶

دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل یکی از موارد مهمی است که هم خانمها و هم آقایان به آن توجه ویژه دارند و دوست دارند شیک ترین و بهترین و در عین حال به روز ترین مدل چیدمانی را داشته باشند. برخی از افراد هر ساله مد دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل شان را مطابق با رنگ سال تغییر می دهند تا همگام با مد روز دنیا حرکت کرده باشند. امسال یعنی سال ۲۰۱۶ هم مثل سالهای گذشته یک رنگ مد شده است؛ گفتنی است که شرکت پنتون برای اولین بار دو رنگ صورتی و آبی کم‌رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده است. این دو رنگ به واقع رنگ های آرامش دهنده هستند و می توان فضای داخلی خانه را با آنها آرام و دلنشین کرد. در این مطلب از پورتال تاروت رنگی هم ما سعی کرده ایم برای آن دسته از عزیزان علاقه مند به دکور خانه، طراحی به روز و متفاوتی را داشته باشیم تا مطابق آن خانه خود را آرایش دهند. به عبارتی اصول طراحی منزل مطابق رنگ های کم رنگ را برای شما برگزیده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرند و بتوانید هماهنگ با آن فضایی داخلی آرامی را برقرار کنید.

باید و نبایدهای استفاده از رنگ های آبی کم رنگ و صورتی کم رنگ در فضای داخلی منزل:

رنگ صورتی و آبی کمرنگ همانطور که گفتیم هم رنگ سال هستند و هم رنگ های آرام و آرامش دهنده ای هستند اما در استفاده از ابن رنگ ها در چیدمان و دکوراسیون باید یک شرایطی را رعایت کرد تا بتوان به بهترین نتیجه ممکن رسید. در ادامه به برخی از این بایدها و نبایدها پرداخته ایم.

روش معجزه با رنگ های صورتی و آبی؟

 

در استفاده از این دو رنگ باید دقت کرد که در هر جایی نمی توان از آنها استفاده کرد. این تونالیته رنگ صورتی و آبی که از طرف موسسه پنتون اعلام شده جزء رنگ‌های مینیمال محسوب می‌شود. این رنگ‌ها معمولا برای فضاهایی با اسباب و اثاثیه کمتر، مدرن و خانه‌های خیلی گرم چه به لحاظ دمای هوا و چه طراحی مناسب است؛ مثلا اگر غالب متریال یک خانه از دیوارها گرفته تا کف و دکور چوبی است، این دو رنگ مینیمال به دلیل تعادل رنگی جذابی که به وجود می‌آورند، معجزه می‌کنند.

بهترین اماکن برای استفاده از دو رنگ آبی و صورتی کم رنگ

 

رنگ‌هایی که از طرف این موسسه اعلام می‌شود مناسب برای صنعت مد است و با نگاهی به دنیای مد و لباس انتخاب شده است؛ البته مسلما ورود این رنگ‌ها به دنیای طراحی داخلی امکان‌پذیر است ولی در استفاده از آنها باید و نباید زیادی وجود دارد چراکه به کار بردن‌شان به‌تنهایی فضا را سرد می‌کند. صورتی و آبی کم‌رنگ هر دو از  رنگ‌های کم‌جان هستند! اگر از این دو رنگ در دکوراسیون منزل‌تان استفاده می‌کنید، حتما در کنارشان رنگ‌های مکمل را هم در نظر بگیرید وگرنه محیط را سرد می‌‌کنند. چون این رنگ‌ها بیشتر برای مراکز درمانی استفاده می‌شوند، انتظار می‌رود صورتی کم‌رنگ و آبی کم‌رنگ را در بیمارستان‌ها ببینیم.

رنگ های مکمل برای دو رنگ آبی کمرنگ و صورتی کمرنگ

 

مکمل مناسب صورتی در دکوراسیون داخلی، زرشکی و بهترین مکمل برای آبی کم‌رنگ، سورمه‌ای است. سورمه‌ای و زرشکی را به این ترکیب اضافه کنید و شاهد یک اتفاق معجزه‌آسا در فضای داخلی خانه‌تان باشید. سورمه‌ای و زرشکی از رنگ‌های رسمی و نافذی هستند که اتفاقا طراحان مطرح دنیا از ترکیب این دو رنگ بسیار استفاده می‌کنند؛ حتی برای لباس هم ترکیب بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

اصول چیدن وسایل با رنگ های سال 2016

 

بهتر است این رنگ‌ها به صورت ضربدری با مکمل‌های‌شان استفاده شوند؛ یعنی صورتی با سورمه‌ای و زرشکی با آبی کم‌رنگ. به طور مثال اگر غالب مبلمان سالن پذیرایی شما به رنگ سورمه‌ای است، کوسن‌هایی صورتی برای آن تهیه کنید یا روی یک تک‌دیوار سورمه‌ای، قاب‌هایی صورتی قرار دهید.

فضای خالی دور و بر اطراف چقدر است؟

 

حجم استفاده از رنگ‌ها به متراژ خانه‌تان بستگی دارد؛ اینکه چقدر مساحت و چقدر بار زنده (هر چیزی که در فضا قابلیت جا‌به‌جایی داشته باشد مثل مبلمان) در فضا دارید. همچنین گاهی نمی‌توان تمام وسایل را تغییر داد؛ به همین خاطر بهتر است بسترسازی کنید؛ مثلا پارچه‌ای صورتی تهیه کنید و روی میز اصلی مبلمان قرار دهید.

از رنگ صورتی برای رنگ آمیزی پذیرایی استفاده نکنید!

 

برای استفاده از این رنگ‌ها در معماری و برای اینکه چشم را در فضا به چالش بکشیم به رنگ‌های مکمل نیاز داریم. نمی‌توان منکر بحث سلیقه در فضای داخلی منزل هر فردی شد اما دیوار سالن پذیرایی به رنگ صورتی موردپسند عموم مردم نیست و با فرهنگ ما همخوانی ندارد. شاید چون بستر خانه را زیادی لطیف و زنانه می‌کند اما برای فضایی مثل آرایشگاه زنانه مناسب است. همچنین برای اتاق فرزند دختر خانواده هم مناسب است؛ البته باز آبی کم‌رنگ برای دیوار پذیرایی مناسب‌تر از صورتی به نظر می‌رسد.

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :