نام و نام خانوادگی:  تینا ولی پور      
   
استان:  تهران شهرستان: 
تهران
   
رشته:
   
شغل:-
       
     
ارتباط با تینا ولی پور   فعالیت در سایت

 
ایمیل:-   ■ روزنوشت ها: 38
تلفن همراه:-    
 
First Page Previous Page
Next Page Last Page

ویستا،خانه ای کوچک برای خلوت با خود بخش:معماری


خیلی وقت‌ها به فضایی شخصی نیاز داریم، فضایی که دور از همهمه و شلوغی برای مدتی هر چند کوتاه و دور از بقیه به سرو سامان دادن کارهای‌مان بپردازیم.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ <ادامه>

پروژه های عکاسی:نمایش تقارن در دنیای معماری بخش:معماری


نمایش خطوط، اشکال و الگوهای تکرار شونده، بخشی از جذابیت‌های غیر قابل انکار دنیای معماری است. عکاس هلندی ساکن آمستردام، بیش از هر چیزی به دلیل ترکیب بندی‌های تماشایی خود از تقارن حاکم بر دنیای معماری به شهرت رسیده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ <ادامه>

خلاقیت هنرمند ایتالیایی و احیای بنایی باستانی به سبکی نو بخش:معماری


آثار باستانی و معماری کهن، همچون نگینی بر تارک تمدن بشری می‌درخشند. متأسفانه بسیاری از این شاهکارهای معماری به مرور زمان محو شده و اکنون تنها خرابه‌هایی از آنها برجای مانده است. هنرمند ایتالیایی راهی متفاوت برای احیای یکی از این بناها یافته است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>

چشم فانوس،غرفه ای متفاوت در چشنواره نور آمستردام بخش:معماری


امسال دوستداران جشنواره نور آمستردام برای پیدا کردن باجه فروش بلیت این نمایشگاه کار سختی نداشتند. این باجه همچون یک غرفه بیومتریک بزرگ با لامپ‌های LED ساخته شده بود که طراحی و ساخت آن را شرکت هلندی یو‌ان‌استودیو (UNStudio) و شرکت نساجی ام‌دی‌تی-‌تکس (MDT-tex) بر عهده داشته‌اند. این ساختار که غرفه چشم فانوس (Eye_Beacon Pavilion) لقب گرفته، از موجودات دریایی درخشنده الهام گرفته است. این باجه شبیه هیچ‌یک از باجه‌هایی نیست که هواداران پیش از این در جشنواره‌ها تجربه کرده‌اند. این سازه واقعا حیرت‌آور است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>

خانه ای در قلب یک صخره بخش:معماری


گروهی متشکل از معماران هلندی به نام OPA (پلتفرم باز برای معماری)، سال گذشته خانه‌ای را در قلب صخره طراحی کردند که تماما از بتن بوده و بر روی سقف آن، یک استخر قرار داده شده که به افزایش میزان روشنایی محیط داخلی نیز کمک می‌کند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ <ادامه>

دو محصول با نام های OpenBook و Quiet از استودیوی طراحی TILT بخش:اطلاعات عمومی


استودیوی طراحی TILT ، دو نوع نشیمن جذاب با نام های OpenBook و Quiet به بازار عرضه کرده است. OpenBook در واقع ترکیب یک صندلی با کتابخانه است، بطوریکه دسته ی سمت راست این نشیمن از چند تا باکس چوبی تشکیل شده است و فضایی را برای قراردادن کتاب و نیز فنجان چای در اختیار کاربر خود قرار می دهد و دسته سمت چپ این نشیمن، دارای نوارهایی به صورت افقی است تا شما بتوانید مجلات یا روزنامه های خود را روی آن آویزان نمایید. OpenBook محصولی است برای کسانی که دوست دارند، لحظاتی را در سکوت و آرامش به مطالعه بپردازند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>

خانه صفاییه_ یزد بخش:معماری


خانه صفاییه یک ساختمان ده ساله در بافت جدید شهری یزد بود که کارفرما اقدام به بازسازی آن کرده بود و در مرحله اتمام سفت کاری و انجامبخشی از نازک کاری نظر کارفرما را تامین نکرده و بازسازی آن در این مرحله به ما واگذار شد. در بررسی اولیه ساختمان متوجه شدیم کهوضعیت چیدمان کاربری ها به شیوه ای نامناسب قرار گرفته اندو از بیرون نیز غیر یکپارچه و مانند بقیه ساختمان های بافت جدید شهری فاقد هویت است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>

ویلای کوهسار بخش:معماری


علیرضا تغابنی: این پروژه در حقیقت حل یک معضل بود. پروژه، وقتی به ما مراجعه شد که اسکلت و دیوارچینی آن انجام شده بود. و یک سالی بود که به دلیل نارضایتی کارفرما متوقف شده بود. در مرکز ویلا وید هشت ضلعی ای وجود داشت که توسط ستون هایی محاط شده بود. و کارفرما از شکل و اندازه وید ناراضی بود و پروژه را خفه و بسته می دید.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>

معماری ویلای امیر بخش:معماری


ویلای امیر که در باغ محمد سحر واقع شده،فقط چند کوچه دورتر از شهر کرج واقع شده است. با وجود قوانین شهری و قوانین تراکم ساختمان،به دلیل سرعت افزایش ساخت و ساز و رشد وحشی ساختمان ها، فاصله بین باغ و شهر را کم کرده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ <ادامه>

پاویونی تحت پوشش گیاهان بخش:اطلاعات عمومی


این پاویون عمومی تحت پوشش گیاهان و به شکل کره ای می باشد که گیاهان و مواد غذایی مختلفی روی جداره ی آن رشد می کند. داخل این غرفه نیمکت هایی در نظر گرفته شده که مردم را به منظور نشستن و لذت بردن از این فضای سبز و منحصر به فرد دعوت می نماید. به طور کلی این ایده برای طراحی شهری بسیار جذاب بوده و با در نظر گرفتن روشنایی هایی درون آن، باعث شده تا در تاریکی شب به شکل بی نظیری خودنمایی کند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ <ادامه>