ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه ای در قلب یک صخره

گروهی متشکل از معماران هلندی به نام OPA (پلتفرم باز برای معماری)، سال گذشته خانه‌ای را در قلب صخره طراحی کردند که تماما از بتن بوده و بر روی سقف آن، یک استخر قرار داده شده که به افزایش میزان روشنایی محیط داخلی نیز کمک می‌کند.

حال یک مشتری با بودجه کافی برای ساخت این خانه پیدا شده و قرار است آن را در لبنان بسازند. خانه بتنی قرار است در ارتفاعی معادل ۱۶۰۰ متر بلندتر از سطح دریا ساخته شود.

این مدل طراحی‌ها زیاد است اما کمتر اتفاق می‌افتد که از روی کاغذ و ماکت، در نهایت شکل واقعی به خود بگیرند و ساخته شوند، حتی در دنیای واقعی نیز ممکن است به موفقیت نرسند و ساخت پروژه به حالت تعلیق دربیاید.

با این حال هم‌اکنون پروژه‌ی ساخت خانه‌ای در قلب صخره‌ها در دست احداث است و موسس OPA، آندو واسیلیو گفته است که طرح خانه بتنی آنها برای اینکه در اینترنت سر و صدا کند طراحی شده بود. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده است:

تلاش کردیم یک طراحی پر از احساس و از هر نظر فوق العاده بسازیم که درنتیجه پلتفرممان و همچنین فلسفه‌ای که در طراحی معماری داریم را نشان دهد.

آندو به دیگر معمارها نیز پیشنهاد داده که پروژه‌های فاخر خود را در اینترنت به نمایش عموم قرار دهند تا با انجام این کار نه تنها ایده‌های آنها به واقعیت نزدیک‌تر شود بلکه با یافتن نظر دیگران، مهارت‌های خود را بالاتر برده و به بهتر شدن در حرفه خود کمک کنند. در ادامه تصاویری از این خانه در دل صخره‌ها را می‌بینید.

منبع:zoomit.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :