First Page Previous Page
Next Page Last Page

برج های Veer – آمریکا / معماران Murphy + Jahn بخش:معماری  گروه:مسکونی


برج های Veer در شهر لاس وگاس آمریکا به زیر بنای ۸۴۱۸۴۴ متر مربع توسط معماران Murphy + Jahn ساخته شد . به گفته معماران پروژه بزرگترین چالش پروژه برج های Veer ، مکانیت پروژه و محل آن می باشد . در حقیقت در این منطقه برجهای دیگری به صورت متراکم قرار گرفته و هر یک هویت منحصر به فرد خود را دارد که در عین تعدد ، با شخصیتی منحصر به فرد و قوی ، فضا را برای ساختمانی جدید و تعریفی متفاوت محدود مینماید .
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ <ادامه>

خانه ای برای زندگی(48 مترمربع) بخش:معماری  گروه:مسکونی


پروژه مسکونی ذیل، توسط گروه معماری Ruetemple در شهر مسکوی روسیه طراحی شده است و در سال ۲۰۱۵ به بهره برداری رسیده است. این پروژه دارای مساحتی حدود ۴۸ متر مربع است، اما در واقع، به صورت فضایی چند منظوره، طراحی شده است که به شما اجازه می دهد، چیدمان خود را بسته به نیاز خود در هر زمان تغییر دهید.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ <ادامه>

خانه باغ – کلمبیا / گروه معماری CONNATURAL بخش:معماری  گروه:مسکونی


با دیدن نام پروژه به سعت تصویری در ذهن هر شخص شکل میگیرد. تصویری که از نام خانه باغ در ذهن شکل میگیرد ، بی شک تصویری به همراه فضای سبز و گل و گیاه است. معماری پروژه خانه باغ با این ایده اولیه شکل گرفت که در ابتدا فضایی پاسیو مانند در وسط پروژه ایجاد شد و در ادامه فضاهای دیگر پروژه به آن متصل گردید و بر اساس اولویت فضایی و کیفیت آن فضا به ترتیب در کنار پروژه ساماندهی شدند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ <ادامه>

ویلای مدرن با طراحی داخلی فوتوریستی /اسپانیا بخش:معماری  گروه:مسکونی


ویلایی مدرن و بزرگ که در شهر مادرید اسپانیا واقع شده است و توسط گروه معماری «ای _سرو»طراحی شده است. طراحی خارجی ویلا با الهام از یک طراحی فوتوریستی و آینده نگر صورت گرفته است و با رنگ سفید در سه سطح و در مساحت 952 متر مربع ساخته شده است و با توجه به توپوگرافی سایت می توان گفت بع خوبی با محیط اطراف ترکیب شده است و ساختاری همگوم به وجود آورده است... نکته بارز طراحی داخلی،ارتفاع بلند سقف در نشیمن است که دست طراح را برای ایجاد فضایی لوکس و با شکوه باز می گذارد و با استفاده از مبلمانی مه به صورت اختصاصی و طبق سلیقه و خواست کارفرما طراحی شده است و ساخت یک شومینه بزرگ،می توان گفت تا حدی از این پتانسیل فضا استفاده شده است و پنجره های بزرگ که نور طبیعی را به فضای داخل هدایت می کنند به خوبی مکمل آن شده است... توجه معمار به طراحی فضای باز نیز قابل مشاهده است و با ایجاد یک نشیمن بزرگ در کنار استخر و بر روی تراس که با دیوارهای شیشه ای از یک سمت محصور شده است،فضایی دلپذیر و آرام ایجاد کرده است که علاوه بر هوای آزاد از منظره استخر و محیط آزاد نیز بهره می برد.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ <ادامه>

۱۳ نمونه دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک و لاکچری بخش:معماری  گروه:مسکونی


اگر به دنبال طراحی داخلی آشپزخانه به سبک کلاسیک، سنتی و همینطور لاکچری هستید و به دنبال نمونه طراحی آشپزخانه برای ایده گرفتن می گردید، در این بخش 11ایده ی طراحی داخلی آشپزخانه را آماده نموده ایم. این آشپزخانه ها همگی بر اساس سبک سنتی و کلاسیک طراحی شده اند و در همه ی آنها لوکس بودن فضا و متریال به عنوان یک اصل رعایت شده است.هر کدام از طرح های ارائه شده، حال و هوای خود را دارد و می توان ۱۳ فکر متفاوت را مشاهده نمود. در ادامه دعوت می کنیم ایده های ارائه شده را مشاهده نمایید.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ <ادامه>

طراحی جزئی: دکوراسیون سرویس بهداشتی درون دیوارهایی با پرچ های چوبی بخش:معماری  گروه:مسکونی


در پروژه ی طراحی و بازسازی ای در ماساچوست، گروه MERGE Architects طراحی جزئی ای در قسمت دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل انجام داد. آن ها از 40000 پرچ چوبی برای دیوار خارجی سرویس بهداشتی استفاده کردند و این فضا پشت پرچ ها مخفی شده است. پرچ های چوبی به کار رفته در طراحی دیوار با سه ارتفاع متفاوت و به قطر نیم اینچ به وسیله دستگاه CNC برش داده شدند.از برآمدگی ها و تو رفتگی های این پرچ ها هم به عنوان طراحی قفسه ها و هم به عنوان پوسته ای بر روی سرویس بهداشتی استفاده شده است. بازشو و درب سرویس بهداشتی در میان پرچ ها مخفی است و وقتی وارد می شوید دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی را به رنگ سبز می بینید. در این فضا تایل های کاشی سبز به کار رفته.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     جمعه ۶ اسفند ۱۴۰۰ <ادامه>

طراحی داخلی منزل مسکونی با متراژ ۴۵ مترمربع بخش:معماری  گروه:مسکونی


آپارتمان ها و خانه های مسکونی با متراژ کم، همواره از نظر طراحی پلان آن محل چالش برای معماران و طراحان بوده اند. اینکه در یک فضای محدود چطور تمام فضاهای مورد نیاز یک آپارتمان قرار داده شود. حل کردن پلان و طرحی داخلی چنین فضاهایی نیاز به دو نکته دارد، اول مشاهده ی نمونه کارهای فراوان در این زمینه و دوم، خلاقیت طراح. ما در خط معمار رسالت خود می دانیم تا نمونه هایی از چنین پروژه هایی را ارائه کنیم تا راهگشای طراحان و معمارانی باشد که به دنبال ایده در این زمینه هستند. در این قسمت نیز قصد داریم به آپارتمانی با متراژ ۴۵ مترمربع بپردازیم که در شهر کیو پایتخت اوکراین واقع شده است. طراحی این فضای مسکونی توسط گروه معماری MARTINarchitects صورت گرفته است. تیم طراحی برای این فضای ۴۵ متری، چند نمونه حلاقیت بکار برده اند. استفاده از یک اتاق شیشه های برای اتاق خواب، یکی از این نمونه هاست. در واقع به دلیل کم بودن فضای آپارتمان، تیم طراحی بجای دیوار کشیدن برای جداکردن فضا اتاق خواب از نشیمن، از یک فضای شیشه های استفاده نموده است. استفاده از شیشه به دلیل شفافیت این متریال انجام شده است. چرا که با وجود استفاده از این متریال، کوچک بودن آپارتمان و فضای نشیمن کمتر حس خواهد شد.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ <ادامه>

اوج خلاقیت و هنر در طراحی داخلی ویلای ملبورن بخش:معماری  گروه:مسکونی


خلاقیت زیادی در طراحی این خانه وجود دارد، باتوجه به گفته هایی که درباره آن وجود دارد صاحب این خانه به بزرگی و همچنین حفظ حریم خصوصی تاکید داشته است...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ <ادامه>

طراحی داخلی آپارتمان با استفاده از رنگ های پاستیلی بخش:معماری  گروه:مسکونی


استفاده از رنگ های پاستیلی به فضا لطافت خاصی می بخشد. بسیاری از طراحان و معماران برای طراحی فضا، برای تلطیف فضا، متریال ها را با رنگ های پاستیلی به کار می برند. به عنوان مثال درآپارتمان هایی که در این بخش مشاهده می نمایید، حتی چوب استفاده شده بعنوان کفپوش، بسیار کمرنگ است. با این توضیح نگاهی به طراحی داخلی این دو آپارتمان مسکونی خواهیم انداخت طراحی داخلی آپارتمان اول دیزاین این آپارتمان توسط Imade pastel صورت گرفته است. این آپارتمان ۶۸ مترمربع مساحت دارد. تمام رنگ های بکار گرفته شده در این آپارتمان پاستیلی و کمرنگ هستند. ولی تعادل رنگ و انرژی خوبی در فضا برقرار است. فضای نشیمن از نور طبیعی بسیار خوبی برخوردار است و این دست طراح را در انتخاب رنگ مبلمان و دکوراسیون فضا باز گذاشته است. طراح در این آپارتمان سعی نموده است در یک متراژ کم، فضایی راحت خلق نماید و تمام فضاهای مورد نیاز یک آپارتمان مسکونی را در آن بگنجاند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ <ادامه>

ویلای میس وندروهه بخش:معماری  گروه:مسکونی


این ویلا به سفارش زوج تازه ازدواج کرده ی یهودی ثروتمندی به نام های گریت و فریتز توگندات از در آمد خانوادگی آنها از کارخانه ی تولیدی نساجی در برنو ساخته شده است.این زوج میس وندروهه را در سال 1927 ملاقات کرده و از طراحی ویلایZEHLENDORF ادوارد فاکس ( EDVARD FUCHS) تحت تاثیر قرار گرفتند.این خانواده از شیوه ی استفاده ی میس وندروهه از فرم های ساده به صورت عالی استقبال کردند. با این حال آنها مایل نبودند که تنها یک معمار خانه ی آنها را طراحی کند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ <ادامه>