First Page Previous Page
Next Page Last Page

معماری و طراحی نما خانه صبا، رضا صیادیان – سارا کلانتری بخش:معماری  گروه:مسکونی


نمای روبه خیابان نمائی پویا و متحرک است، که توسط ساکنین آپارتمان تغییر می کند. این نما ی دو پوسته، که سعی در برقراری ارتباط با شهر را دارد از یک لایه شفاف و یک لایه چوبی متحرک تشکیل شده است. چوب های اشباع شده با ارتفاع 40/2 متر در ریلی قرار گرفته است، که با همکاری تیم آهنگری و ریخته گری پس از یک سال کار مداوم با هزینه اندک طراحی و ساخته شده است و بصورت دستی کنترل می شود. میزان باز و بسته بودن لایه دوم تابعی از نیاز ساکن خانه به نور، حریم و دید است. در نمای روبه باغ، جعبه های گل بصورت مدولار روی هم قرار گرفته و نرده های بالکن ها را شکل می دهند. این بدنه سبز از جمع آوری آبهای مصرفی در همان ساختمان و آب باران بصورت قطره ای و هوشمند آبیاری می شود .
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ <ادامه>

خانه ای برای زندگی(48 مترمربع) بخش:معماری  گروه:مسکونی


پروژه مسکونی ذیل، توسط گروه معماری Ruetemple در شهر مسکوی روسیه طراحی شده است و در سال ۲۰۱۵ به بهره برداری رسیده است. این پروژه دارای مساحتی حدود ۴۸ متر مربع است، اما در واقع، به صورت فضایی چند منظوره، طراحی شده است که به شما اجازه می دهد، چیدمان خود را بسته به نیاز خود در هر زمان تغییر دهید.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ <ادامه>

ویلای میس وندروهه بخش:معماری  گروه:مسکونی


این ویلا به سفارش زوج تازه ازدواج کرده ی یهودی ثروتمندی به نام های گریت و فریتز توگندات از در آمد خانوادگی آنها از کارخانه ی تولیدی نساجی در برنو ساخته شده است.این زوج میس وندروهه را در سال 1927 ملاقات کرده و از طراحی ویلایZEHLENDORF ادوارد فاکس ( EDVARD FUCHS) تحت تاثیر قرار گرفتند.این خانواده از شیوه ی استفاده ی میس وندروهه از فرم های ساده به صورت عالی استقبال کردند. با این حال آنها مایل نبودند که تنها یک معمار خانه ی آنها را طراحی کند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ <ادامه>

معماری ویلای امیر بخش:معماری  گروه:مسکونی


ویلای امیر که در باغ محمد سحر واقع شده،فقط چند کوچه دورتر از شهر کرج واقع شده است. با وجود قوانین شهری و قوانین تراکم ساختمان،به دلیل سرعت افزایش ساخت و ساز و رشد وحشی ساختمان ها، فاصله بین باغ و شهر را کم کرده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ <ادامه>

خانه ای در قلب یک صخره بخش:معماری  گروه:مسکونی


گروهی متشکل از معماران هلندی به نام OPA (پلتفرم باز برای معماری)، سال گذشته خانه‌ای را در قلب صخره طراحی کردند که تماما از بتن بوده و بر روی سقف آن، یک استخر قرار داده شده که به افزایش میزان روشنایی محیط داخلی نیز کمک می‌کند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ <ادامه>

دکوراسیون منزل افراد مشهور/ مایکل جردن بخش:معماری  گروه:مسکونی


مایکل جردن بازیکن بسکتبال لیگ NBA ایالات متحده ی آمریکا و یکی از شناخته شده ترین بازیکنان موفق در این رشته ی ورزشی می باشد. مایکل جردن از دوران دبیرستان تا به امروز شماره ۲۳ را برای پیراهن ورزشی خود انتخاب کرده، از این رو این شماره بر سر در ورودی خانه مجلل واقع در پارک کوهستانی جنوب شیکاگو دیده می شود. در این بخش می خواهیم نگاهی به قسمت های مختلف خانه این بازیکن موفق بیاندازیم.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ <ادامه>

جذابیت رنگ سبز در آپارتمانی کوچک در تلفیق با ایده های هوشمندانه بخش:معماری  گروه:مسکونی


معماری داخلی این آپارتمان کوچک توسط معماری به نام Losica Tal و در اسرائیل طراحی شده است.ورودی آپارتمان توسط درب شیشه ای با قابی سیاه رنگ، توسط راهرویی به فضای زندگی مرتبط می شود.در اتاق نشیمن، جزیره چوبی علاوه بر گرما بخشیدن به دکوراسیون، فضای آشپزخانه را مجزا نموده و از جهت دیگر با در نظر گرفتن قفسه هایی بر روی آن برای قرارگیری اقلام دکوری و کتاب در سمت نشیمن کاربردی دو منظوره یافته است. مبل راحتی خاکستری برای تماشای تلویزیون و در کنار پنجره هایی در هارمونی با درب ورودی طراحی شده است که سبب روشنی فضا و ارتباط با چشم انداز بیرون شده است.از دیوار روبروی مبل راحتی با طراحی قفسه هایی برای قرارگیری تلویزیون بهره برده شده است و این نشان استفاده بهینه طراح از همه فضاها در این آپارتمان کوچک است. از سوی دیگر مبل راحتی مانند پارتیشنی توانسته فضای غذا خوری کوچکی را در فضا ایجاد کند که ایده ای بسیار هوشمندانه محسوب شده و سبب حیطه بندی فضاها و نظم بخشیدن به فعالیت ها می شود.جزیره چوبی با ترکیب رنگی سبز زیبای به کاررفته در کابینت ها که در انتها تبدیل به کاناپه ای برای استراحت شده ،محیط را بسیار خلاقانه روح و طراوت بخشیده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ <ادامه>

طراحی زیبای مجتمع آپارتمانی توسط طراح آمریکایی کریم رشید بخش:معماری  گروه:مسکونی


طراحی زیبای مجتمع آپارتمانی توسط طراح آمریکایی کریم رشید...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     جمعه ۶ دی ۱۳۹۸ <ادامه>

خانه سقف سیاه در شهر کاسیا ژاپن بخش:معماری  گروه:مسکونی


خانه سقف سیاه که در جاده ای شلوغ در منطقه ای مسکونی از شهر کاسیا، ژاپن واقع شده، در اصل در یک طبقه احداث شده است...
ارسال شده توسط:ناهید علی پور     جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ <ادامه>

طراحی داخلی منزل مسکونی با متراژ ۴۵ مترمربع بخش:معماری  گروه:مسکونی


آپارتمان ها و خانه های مسکونی با متراژ کم، همواره از نظر طراحی پلان آن محل چالش برای معماران و طراحان بوده اند. اینکه در یک فضای محدود چطور تمام فضاهای مورد نیاز یک آپارتمان قرار داده شود. حل کردن پلان و طرحی داخلی چنین فضاهایی نیاز به دو نکته دارد، اول مشاهده ی نمونه کارهای فراوان در این زمینه و دوم، خلاقیت طراح. ما در خط معمار رسالت خود می دانیم تا نمونه هایی از چنین پروژه هایی را ارائه کنیم تا راهگشای طراحان و معمارانی باشد که به دنبال ایده در این زمینه هستند. در این قسمت نیز قصد داریم به آپارتمانی با متراژ ۴۵ مترمربع بپردازیم که در شهر کیو پایتخت اوکراین واقع شده است. طراحی این فضای مسکونی توسط گروه معماری MARTINarchitects صورت گرفته است. تیم طراحی برای این فضای ۴۵ متری، چند نمونه حلاقیت بکار برده اند. استفاده از یک اتاق شیشه های برای اتاق خواب، یکی از این نمونه هاست. در واقع به دلیل کم بودن فضای آپارتمان، تیم طراحی بجای دیوار کشیدن برای جداکردن فضا اتاق خواب از نشیمن، از یک فضای شیشه های استفاده نموده است. استفاده از شیشه به دلیل شفافیت این متریال انجام شده است. چرا که با وجود استفاده از این متریال، کوچک بودن آپارتمان و فضای نشیمن کمتر حس خواهد شد.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ <ادامه>