ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

چیدمان مدل اتاق خواب تختخواب دو نفره

اتاق خواب یکی از مکانهایی است که طراحی دکوراسیون آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اتاق بعنوان مکانی برای استراحت می باشد ، لذا دکوراسیون مدل اتاق خواب بایستی ویژگیهای خاص خود را داشته باشد. طراحی اتاق خواب از المانهایی تشکیل می شود مانند ، دیوار اتاق ، کف ، مبلمان و چیدمان اتاق خواب ، تختخواب دو نفره و … این المانها بایستی علاوه بر هماهنگی با توجه به ماهیت اتاق خواب باعث آرامش نیز بشوند. استفاده از رنگهای آرامبخش در این مکان برای قسمتهای رنگی وسیع مانند دیوارها بسیار حائز اهمیت است . مثلا می توان از رنگهای یاسمنی ، سفید ، سبز و آبی کم رنگ و یا در صورت استفاده از کاغذ دیواری از طرحهای آرام و ملو استفاده کرد. امروزه اتاق خوابهای سنتی با مبلمان و تختخواب های بزرگ سنتی تقریبا از مد افتاده و جایگزین آن اتاق خواب مدرن با دکوراسیون ، چیدمان ، اجزا و طراحی مدرن شده است. در این میان می توان از مدلهای جدید تخت خواب دو نفره نیز یاد کرد که تقریبا جای تختخواب های سنتی را پر کرده است اشاره کرد.

 

یکی از موارد مهم دیگر در طراحی اتاق خواب نورپردازی آن است . اتاق خواب بایستی دارای نورملایم باشد . استفاده از آباژور در کنار تختخواب می تواند گزینه ای مناسب برای روشنایی ملایم این مکان باشد. بکاربردن رنگهای گرم و شلوغ در اتاق خواب جالب نبوده و آرامش این مکان را خواهد گرفت ، مثلا اتاق خواب با استفاده از رنگ غالب قرمز جلوه روحی آرامی به افراد القا نمی کند.

در این پست اتاق خواب دو نفره مد نظر بوده و تمامی عکسها و تخت خوابها دو نفره می باشند. در پستهای بعدی اتاق خوابهای کودک و تک نفره نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مبلمان اتاق خواب نیز بایستی یک ست راحت و نرم باشد . استفاده از یک یا دو مبل در این مکان کافیست ولی به شرطی که وسعت فضای اتاق اجازه استفاده از مبل را بدهد. در کل می توان گفت تا میتوانید فضای اتاق خواب را از شلوغی به دور نگه دارید و این مکان هر چقدر آرام و ساکت باشد آرامش بیشتری در پی خواهد داشت.

امروزه تختخواب های دو نفره شیک در طرحها و مدلهای مختلفی تولید میشود و استفاده از این تخت خواب های به زیبایی اتاق خواب می افزاید.

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :