ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی غرفه نمایشگاهای با آلومینیوم و شیشه

نمایشگاه BB Construmat 2017 شاهد طراحی یک غرفه منحصربه فرد به نام Alumilux بود که با کانسپت استالاكتیت (چکیده سنگ) ساخته شده بود. بلورهایی از جنس شیشه، آلومینیوم و اتصالات فلزی که از سقف آویزان بوده و مانند تزئینات طبیعی یک غار فضای سورئال ایجاد نموده اند

بیش از هزار و هشتصد قاب آلومینویمی 9 متری از سقف آویزان شده و به حالت تعلیق درآمده اند. نحوه چینش این ستون های درخشان بر اساس یک هندسه دکارتی طراحی شده است. شاید مهم ترین ویژگی چینش قاب های آلومینیومی شکل بصری آن باشد که از هر فاصله یک فرم غیر بصری را نشان می دهد. زمانی که شما از بیرون نمایشگاه به فرم سازه ای سقف نگاه می کنید تصویر شماتیک یک وال آبی را می بینید که در حال شنا کردن می باشد. از فاصله نزدیک این ستون های آلومینیومی به فیلی شباهت دارند که خرطوم و سرش را به بالا حرکت داده است. البته این تصاویر کاملا غیر بصری است و برای بازی با ذهن مراجعه کنندگان ایجاد شده است.

تمرکز طراحان برای ساخت چنین غرفه ای ارائه نوآوری های تکنولوژیک، خلاقانه و زیبا بوده است. مرکزی پر جنب و جوش که برای افراد هنرمند جالب توجه باشد و افراد معمولی را جذب کند. طرحی که به گردآوری همه اقشار (علاقه مند یا مراجعه کننده معمولی) می انجامد. پیش از ساخت این غرفه، خلق یک فضای نمایشگاهی با متریال های خشک مانند آینه و آلومینیوم بسیار سخت و دست و پا گیر بود. معمولا چوب و پلاستیک به دلیل سرعت اجرای کار بیشتر در ساخت یک غرفه هنری استفاده می شوند. اما پروژه Alumilux ثابت می کند که کی وقت بیشتر و حوصله با استفاده از متریال ارزان تر کیفیت کار شما را ارتقا می دهد.

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :