ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

جنگل های عمودی در سوئیس

به دنبال موج رقابتی که در معماری شکل گرفته است، Stefano Boeri ایتالیایی به یک طراحی جالبی از “جنگل عمودی” برای لوزان سوئیس اشاره کرده است. این برج جدید توسط انبوهی از گیاهان پوشیده می شود و برخی از تکنولوژی های پایدار از جمله انرژی خورشیدی و جمع آوری قطرات بارانی را به رخ می کشد.

اگر La Tour des Cedres (برج درختان سرو) به نظر آشنا می رسد به این دلیل است که زبان طراحی خیلی شبیهی با ساختمان قبلی Beori به نام Bosco Verticale که در میلان مستقر می باشد و برنده ی جایزه هم شد، دارد. ارتفاع این ساختمان جدید که توسط این معمار به عنوان یک جنگل عمودی توصیف شده به ۱۱۷ متر می رسد و در آن از بیش از ۳۰۰۰ متر مربع فضای سبز که شامل ۱۰۰ درخت سدر، ۶۰۰۰ درختچه و ۱۸۰۰۰ نوع گیاه می باشد، رخ نمایی می کند.

این پروژه که با هدف استفاده ی ترکیبی می باشد، شامل ۳۶ طبقه از آپارتمان های لوکس، فضاهای اداری و ۵۰۰۰ متر مربع مرکز خرده فروشی است. طبقه ی آخر آن هم به عنوان یک رستوران پانوراما مورد استفاده قرار می گیرد. قسمت بیرونی این ساختمان که شبیه به بازی جنگا است، شامل ایوان های سرپوشیده و فونداسیون بتنی می باشد. اینها به وسیله ی شرکت مهندسی BuraHappold به عنوان واحدهای پیش ساخته ای که به طور مستقیم به فریم بتن آرمه این برج متصل می شوند، توسعه داده شده است.

La Tour des Cedres برخی از تکنولوژی های پایدار از جمله پانل های خورشیدی، سیستم های جمع آوری آب باران و پمپ های حرارتی منبع زمین را هم به رخ می کشد که بدون شک به عنوان یک منبع انرژی مورد نیاز برای شبکه ی این ساختمان به کار گرفته می شوند.

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :