ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

دکوراسیون داخلی کتابفروشی رنگین کمان با چندین متریال

طراحی داخلی کتابفروشی سوژو چین به چهار منطقه تقسیم شده که هر عرصه دارای نام و تعریف بخصوصی است. معمار به منظور ارتباط با دنیای مطالعه از نمادهای رنگی برای تقسیم بندی فضاها استفاده کرده و شخصیت منحصربه فردی برای هر قسمت خلق کرده است. پناهگاه کریستال برای تازه واردین ، غار کرم شب تاب به عنوان فضای توصیه و مشاوره برای انتخاب موضوع، اتاق رنگین کمان که به عنوان فضای مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد، و قلعه معصوم که مختص کتاب های کودکان می باشد. در ادامه شرح کوتاهی از هر فضا را مشاهده می نمایید.

پناهگاه کریستال

ورودی این عرصه تماماً از کتاب تشکیل شده و چیز دیگری وجود ندارد. فقط انتهای بخش کنار قفسه ها احجام اکریلیک شفاف می باشد که قفسه ها را در بر گرفته است. طراح با استفاده از آجرهای شیشه ای، آینه، نور آبی و متریال های اکریلیکی، فضایی درخشان و رویایی ایجاد کرده.

غار کرم شب تاب

پس از گذر از یک فضای سفید و شفاف وارد تونلی نیمه تاریک می شوید که سالن اصلی را به ورودی متصل می کند. مشتریان کتاب مد نظر خود را اینجا انتخاب می کنند و توسط رشته های نورانی که از سقف آویزان شده به سمت بخش مطالعه حرکت می کنند.

پس از گذر از یک فضای نسبتاً تاریک، ورود به رنگین کمان با متراژی گسترده هیجان انگیز است. تعبیه پنجره های گسترده باعث شده تا حتی الامکان فضای مطالعه از نور طبیعی بهره ببرد. فضایی برجسته و باز که هیجان و تحرک مورد نیاز را برای مطالعه کتاب ایجاد می کند و انرژی های منفی کسل کننده را کاهش می دهد. 

قلعه معصوم

همانطور که از اسمش پیداست طراحی این بخش به کودکان اختصاص یافته است. فضایی که به لحاظ ظاهری مانند قلعه های پریان است و به وسیله متریال ETFE به اجرا رسیده.متریال ETFEبه خاطر ویژگی های شفاف و نیمه شفاف که دارد متریال مناسبی برای اجرای سریع در مکان های محدود می باشد. 

منبع:archdaily.com

arel.ir

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :