ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

مسکونی شماره ۶ – آمریکا / گروه معماری Scarpa

مسکونی شماره ۶ یک مسکن ارزان قیمت برای افراد معلول و ناتوان جسمی است. این پروژه در منطقه McArthur Park در لس آنجلس آمریکا واقع شده است. این منطقه یکی از بیشترین تراکم های انسانی را در آمریکا داراست. تراکم این منطقه بیش از ۳۸۰۰۰ نفر در مایل مربع میباشد و در مجموع این بخش شامل ۱۲۰۰۰۰ نفر سکنه است.مسکونی شماره ۶ با حفظ حریم و حصاری برای افراد ناتوان ، در عین حال فضایی برای تعامل و ارتباط با جامعه برای این افراد میباشد. ایده اصلی در طراحی این پروژه ارتباط فضای داخل با فضای بیرون بوده که در نمود معماری آن منجر به ایجاد حفره ای در نمای آن شده که فضای داخل را به بیرون متصل میسازد.

در ورودی مسکونی شماره ۶ رمپی به سمت داخل وجود دارد که در نمای روبروی رمپ و در انتهای پروژه فضای سبزی برای تاثیر بهتر برای داخل شدن به مجموعه ایجاد شده استف با توجه به روحیه افراد ناتوان و بروز ناتوانیها در فضای داخل منزل و یادآوری این حس در ابتدای ورود به مجموعه، ایجاد چنین منظری با استفاده از فضای سبز الزامی به نظر میرسید.

در عین حال در وسط فضای مسکونی ، بخشی به عنوان فضای تجمع در نظر گرفته شده است ، که این بخش مانند تراسی عمل میکند که هنگام استفاده از این فضا، محدوده دید به سمت بیرون کاملا باز بوده و فضای بیرون در قابی از بتن قابل مشاهده است.

منبع:archreport.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :