ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

نگاهی کوتاه به طرح مفهومی خانه Bukit Pantai

دیوار و نمای خروجی با لایه های آلومینیومی پوسته ای پوشیده شده است که با شرایط نوری این مکان سازگاری کامل را دارد، در واقع پوسته این ساختمان به تغییرات شرایط نوری پاسخ می دهد.

 

مکان خانه مفهومی Bukit Pantai  در کنار یک تپه سرسبز یکی از بهترین حومه KL است، این خانه زیبا نمای این محله و دامنه کوه که ظاهری ۱۹۶۰ را دارد تغییر داده است و هیچ کس نمی تواند ساده از کنار آن بگذرد، قطعا این خانه توجه افراد را به خود جلب می کند.

 

نمای شمالی همه ساختمان ها تقریبا دید خاصی را به خیابان محل می دهد اما در طراحی این خانه نمایش نمای شمالی به سمت خیابان نادیده گرفته شده است و در اصل در این بخش از ساختمان بیش تر به فکر حفظ حریم خصوصی بوده اند.

 

طرح مفهومی گروه معماری OOZN در واقع از پرده الهام گرفته شده است که برای پوشاندن فضای اتاق از آلومینیوم نرم به عنوان پرده نیز استفاده شده است.

 

سیستم پاسخ دهی به شرایط نوری در ساختمان بر اساس طراحی سوراخ ها در نمای خروجی است، در ساخت و طراحی این سوارخ های مفهومی از مواد فلزی خاصی استفاده شده است، لازم به ذکر است که این عمل در وزن ساختمان تاثیر بسیاری داشته است.

 

طراحی روشنایی نمای خروجی ساختمان بیش تر در شب اثر خود را نشان می دهد. این خانه زیبا به عنوان یک طرح تمام عیار از موقعیت بسیار خاصی برخوردار است و که به یکی از بهترین طرح های OOZN نیز تبدیل شده است.

 

مشخصات پروژه:

معماران: دفتر معماری OOZN

مکان: کوالامپور مالزی

تیم طراخی: Chipik Alsi Tuinti, Rafal Kapusta, Stephanie Gunawan, Darmaganda Njo

معمار محلی: ون فو

مساخت: ۷۵۰ متر مکعب

سال پروژه: ۲۰۱۵
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :