ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

ساختمان Flower فرودگاه بین المللی Shanghai Honqiao

آرشیتکت : MVRDV.  موقعیت مکانی : فرودگاه بین المللی شانگهای – چین.  مساحت : 15000.0 متر مربع.  سال ساخت : 2015

شرکت MVRDV برنده رقابت برای طراحی این مجموعه در سال 2013 شد ، این فرودگاه چهارمین فرودگاه از نظر شلوغی در چین می باشد . اولین ساختمان اداری مجموعه در حال حاضر کامل شده است و 9 ساختمان اداری دیگر نیز در اوایل سال 2016 تکمیل خواهند شد که شامل بیش از 110,000 متر مربع فضای اداری می باشند .

ساختمان Flower دارای 15000 متر مربع فضای اداری می باشد که در نزدیکی درب ورودی یک ایستگاه مترو قرار گرفته است ، فرم این ساختمان به طوری طراحی شده است که با ساختمان ها و فضاهای اطراف در ارتباط باشد ، مجموعه شامل چهار برج مجزا و در عین حال مرتبط به هم می باشد و میدانی سایه دار در میان آنها قرار گرفته است ، طبقه همکف این ساختمان دارای فضاهای تجاری با پنجره هایی عریض می باشد ، در حالی که در طبقه های فوقانی از بازشوهایی با دهانه کوچکتر به منظور کاهش مصرف انرژی استفاده شده است .

این ساختمان برای دریافت برچسب سه ستاره انرژی طراحی شده است که بالاترین رتبه بندی ساختمان های سبز در چین می باشد ، در نمای این ساختمان از پانل های GRC سفید ، سبک و بسیار عایق استفاده شده است ، همچنین استفاده از فضاهای سایه دار ، امکان تهویه طبیعی، سیستم جمع آوری آب باران ، مجاورت به سیستم حمل و نقل عمومی ،طراحی نما به صورت بهینه و بام سبز در هر 10 ساختمان از جمله تدابیر برای کاهش مصرف انرژی در این ساختمان ها می باشد

 

 

 

.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :