ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

طراحی آپارتمانی با دیوار شیشه ای و چشم اندازی خیره کننده

این طراحی های غیر متعارف توسط Pitsou Kedem مرز بین فضاهای خصوصی و فضای بیرون از منزل را محو کرده است. در این ساختمان جدید، در قسمت قدیمی شمال تل آویو، یک پنت هاوس منحصربفرد یک طبقه کامل را که در حدود 600 مترمربع می باشد پوشانده است، که در چهار طرف باز و شفاف می باشداین ساختمان در سال 2014 توسط شرکت معماری Pitsou Kedem در شهرتل آویو در اسرائیل ساخته شده است. مساحت آن 680 مترمربع می باشد.

 

تمام پنت هاوس با دیوارهای شفاف شیشه ای پوشیده شده است. این فضاهای داخلی، شناور درون پوسته ساختمان، به طور کامل در شهر قرار گرفته است. معابر و مسیرها، و یا راهروها در زبان طراحی متعارف، به اتاق ها و سپس، به فضاهای آپارتمان در کنار پوسته بیرونی ساختمان می باشد. هیچ کدام از اتاق ها با این پوسته خارجی ارتباط ندارند و هیچ اتاقی مسدود نمی باشد یا در واقع فضایی وجود ندارد که منظره شهر برای آن غیرقابل مشاهده باشد. سایه لازم برای این سطوح شفاف و وجوه با استفاده از روش های مختلف تنظیم می شود. بنابراین خطوط طولانی و مداوم از یک آپارتمان به دیگری حفظ شده است.

 

در کل نمای ساختمان، که حدود 25 متر می باشد، نمایی شفاف، با قابهایی از جنس چوب ساج وجود دارد، و درب های کشویی اجازه می دهد تا از فضاهای داخلی مختلف، مانند اتاق خواب ها و حمام تا پوسته خارجی در نظر گرفته شده باز و بسته شود. بنابراین فضای شهر با این آپارتمان ادغام شده است، و این در حالی است که هوای آپارتمان را تنظیم می کند و از این طریق ساکنان می توانند از خط آسمان و تغییر روشنایی در زمان های مختلف روز لذت ببرند.

 

سبک این ساختمان مطابق با سبک بین المللی می باشد، در حالی که تاثیرات سبک کلاسیک نیز در روح این دوره حفظ شده است. از جمله برای مثال، سبک معمار فرانسوی Jean Prouvé که اثرش نامرتب بود، بر اجرایی بودن آن تاکید کرده است.

 

مصالح مورد استفاده در ساخت این آپارتمان در بیشتر قسمت ها در حالت خام خود نشان داده شده است. کف آن از موزاییک سیمانی مرمرنما می باشد و یک دیوار بتنی در اتاق نشیمن و یک قفسه کتاب فلزی دیده می شود. استخر به طور کامل با سنگ تیره پوشانده شده است، به طوری که منظره شهر در آب منعکس می شود. همچنین در طول بالکن بوته های یاسمن وجود دارد.

 

ساکنان این آپارتمان یک مجموعه هنری قابل توجه را دارند. این مجموعه نقش قابل توجهی را در طراحی فضاها، که هر کدام مربوط به نمایش قطعه خاصی می باشد ایفا می کنند.

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :