ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

آشنایی با چند ایده برای چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل

چیدمان وسایل در خانه باید به گونه ای باشد که علاوه بر دارا بودن زیبایی بصری، راحتی و آرامش را برای اهل خانه و میهمان ها به همراه داشته باشد.

به گزارش گروه سبک زندگی خبرگزاری دانا(دانا خبر)، قرار دادن مبلمان بزرگ در اتاق نشیمن کوچک علاوه بر کوچک کردن فضا، جلوه ناخوشایندی ایجاد می کند و به همین صورت مبلمان کوچک در فضای بسیار بزرگ تناسب را بر هم می ریزد.
استفاده از نقوش ریز مانند کاغذ دیواری با طرح شکوفه های زیبا، بر روی دیوار اتاق های کوچک باعث حرکت چشم شده و به فضا وسعت می دهد در صورتی که طرح های تک گل و یا گل های درشت دیوار های را به هم نزدیک تر می کنند.

 

علاوه بر تناسب، تعادل نیز نقش بسیار مهمی در اصول طراحی داخلی دارد. قرار دادن تمامی وسایل بزرگ در یک قسمت خانه و رها کردن گوشه ای دیگر موجب عدم تعادل و در نتیجه عدم زیبایی در چیدمان است.

رعایت ایجاد نظم و تعادل در چیدمان، به طور طبیعی خوشایند است. ایجاد تقارن نمونه ای از ایجاد نظم در چیدمان است که طرفداران زیادی دارد مانند قرار دادن شمعدان های یک شکل در دو طرف آینه یا آباژور های یک شکل بر روی پاتختی تخت خواب و غیره. لازم به ذکر است که بدون قرینه سازی متقارن نیز می توان تعادل را ایجاد کرد. 

قرار دادن یک وسیله زیبا و چشم گیر و متناسب با سبک دکوراسیون منزل، در نقطه تمرکز اتاق، می تواند به تنهایی جلوه زیبایی ایجاد کند و روی دکوراسیون کل فضا تاثیر گذار باشد. به طور مثال کتابخانه یا ساعتی با شکل خاص و متفاوت در خانه هایی با سبک مدرن زیبایی فضا را افزایش می دهند و یا یک مبل آنتیک یا یک پیانوی چوبی با پایه های کار شده در خانه های به سبک کلاسیک بسیار تاثیرگذار هستند. 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :