ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

موزهHuman Body از گروه بیگ

گروه معماری بیگ (Big) در همکاری با چند شرکت طراحی و ارگان شهری، توانست برنده مسابقه بین المللی طرح یک موزه با عنوان بدن انسان (Human body) در مونت پولیر فرانسه باشد. سایت این مجموعه در پارکی واقع شده که به تازه گی توسعه یافته است، و دارای 78000 متر مربع فضای سبز می باشد. برنامه ی اصلی این طرح، اتصال بین طبیعت و معماری، از طریق طراحی فضای شهری است. این پروژه با نگرش به فرم بدن انسان و پرسوناژ، به وسیله روش های مختلف و تعامل آن در اجتماع پرداخته است.این پروژه شامل هشت فضا به صورت ارگانیک می باشد، که در یک مسیر پیوسته، به سمت بالا سوق داده شده است. طراح، با استفاده بیهنه از سقف موزه، توانسته یک فضای راحت و عام را برای استراحت و ورزش مهمانان، واستفاده از منظره پارک و پوشش سبز گیاهی آن خلق کند.

طراحی داخلی موزه اجازه می دهد، نور به صورت کاملاً کنترل شده به تمام فضاهای داخلی نفوذ کند، و یک رابطه بصری قوی با محیط اطراف خود ایجاد کند. سیستم پوسته نما، که با توجه به شکل اثر انگشت انسان شکل گرفته، به طور مداوم در سرتاسر نما حرکت کرده، و در حفاظت از ساختمان و تهویه مناسب، نقش به سزایی داشته است.

هیئت داوران مسابقه، به رهبری هلن ماندرو، کارشناس ارشد مونت پولیر، به تمجید از طرح گروه بیگ پرداخت، و از طرح آنها برای ادغام محیط زیست و زمینه های فرهنگی استقبال کرد. با توجه به تخمین کارشناسان، ساخت این موزه در سال 2016 به بهره برداری می رسد و تا سال 2018 افتتاح خواهد شد.

منبع زبان اصلی:آرک دیلی

منبع ترجمه:آرل
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :