ارسال شده توسط:تحریریه Kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی داخلی دفتر اداری شرکت Adobe

اگر در دفتر جدید شرکت Adobe کار کنید احساس خستگی یا فرسودگی به شما دست خواهد داد؟ به طور قطع خیر.
طراحی دفتر اداری شرکت Adobe با گسترش فضای فیزیکی خود به نامی تجاری و مهم تبدیل شده که فضای جدید عنوان کننده خلاقیت و نوآوری شرکت می باشد. شرکت Adobe کارمندان خود را بزرگترین دارایی خود می داند و به همین علت بازسازی مجدد دفتر مرکزی این کمپانی دارای اهمیت زیادی بوده است. لذا تیم طراح به منظور ایجاد خلاقیت و همکاری هماهنگ بین کارکنان، محیطی پر جنب و جوش، و کارآمد را ارائه کرده اند.

طراحی جدید این کمپانی شامل: فضاهایی گسترده و باز، تعداد زیادی منطقه گردهمایی، اتاق های متعدد برای برگزاری جلسه، اتاق کنفرانس، و فضای استراحت به همراه امکانات رفاهی در نظر گرفته شده است. تیم طراحی بر روی فضای تفریحی و استراحت این مجموعه تمرکز زیادی داشته است. سالن ورزش، ماساژ و یوگا نشان می دهد که مدیریت مجموعه بر روی سلامت فیزیکی، روانی و آرامش کارمندانش تأکید زیادی داشته است. ترکیب بندی و ارتباط فضاها در پلانی باز از ویژگی های مهم طراحی این ساختمان اداری می باشد. ساختمان این کمپانی که در مرکز شهر سن خوزه واقع شده ادای احترامی به شهر، برنامه نویسان خبره و طراحان خلاق بوده است

تعبیه یک شبکه داربست سفارشی بر روی بام توسط چوب های بامبو، مکانی برای استراحت، صرف نوشیدنی و تماشای خط آسمانه سن خوزه ارائه کرده و سعی داشته تا کلیت مجموعه را منعطف سازد. به نوعی می توان فضای بالای بام را یک کافه خصوصی برای کارکنان نامید. یکی از مهمترین خصوصیات طراحی این کمپانی تنوع انتخاب مبلمان و دکوراسیون در تمام مجموعه می باشد. شرکت Adobe از طرح های آلبرتو سِوِسو، گرافیست مشهور ایتالیایی به عنوان پوستر قالب انواع ورژن های نرم افزار فتوشاپ بهره می برد. طراحی الگوهای رنگی دیوارها هم بر اساس همان قالب رنگ آمیزی شده اند و به نوعی هویت کمپانی را به نمایش می گذارند. طرح ساختمان اداری شرکت Adobe پر ازشگفتی و زیبایی های بصری است. رویکردی که در بسیاری از کمپانی ها مشاهده می کنیم.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :