ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

معرفی چند مورد از جالب‌ترین ساختما‌ن‌های جهان

ساختمان جهانی سال و مدنی و اجتماعی: “The Chapel” توسط A21 استودیو، ویتنام.
این ساختمان به طرز باورنکردنی روشن است و برای میزبانی همه چیز از مراسم عروسی تا گاه به گاه مهمانی‌های شاد و حتی برای استراحت مردم محلی طراحی شده است. طرح‌های داخلی، فضای باز، کف چوبی، چراغ آویز کرم شب تاب مانند و پرده‌های رنگارنگ کمک به نرم کردن نگاه ما به ساختار ساختمان می‌کند.
 
 
تولید، انرژی، و بازیافت: “Lune de Sang Sheds” توسط Chrofi، شمال نیو ساوت ولز در استرالیا.
این دو سایبان توسط  Chrofi طراحی شده و به عنوان مکانی هم برای کار و هم خانه‌ای شخصی برای مشتری پایه‌ریزی شده است. معمار قصد دارد تا با کاشت درختان پهن برگ که 300 سال طول می‌کشد تا به طور کامل رشد کنند (!) بنا را در فضایی سبز احاطه سازد.
 
خانه: “خانه‌ای برای درختان” توسط معماران VO Trong Nghia، ویتنام.
این خانه از بتن و با قالب بندی بامبو ساخته شده است. محوطه مسطح پشت بام با درختان و علف پوشیده شده است و جنگل کوچک استوایی را یادآور می‌شود.
 
جلوه: Te Kaitaka  ““The Cloak توسط معماران Fearon Hay، نیوزیلند.
دیدن این بام سبز از بالا، واقع در فرودگاه بین المللی اوکلند، بخشی از یک تلاش بزرگتر برای تبدیل نگاه صنعتی و عملکرد حمل و نقل، به چیزی بیشتر، در حد یک فضای دوستانه است.
 
 
خرید: مجتمع “Yalikavak Marina Complex” توسط معماران EAA-Emre Arolat، ترکیه.
این تفرجگاه ساحلی در ریورا (ترکیه) واقع شده است و علاوه بر مغازه‌ و رستوران ساحلی دارای یک استخر نیز می‌باشد. روکش فلزی کل مجموعه در سنگ تراورتن، ظاهری منسجم به بنا می‌دهد.
 
 
 
دین: کلیسای “La Ascensión del Señor” توسط معماران AGI، اسپانیا.
شاید درک این فضا به عنوان یک کلیسا کمی دشوار باشد، اما این مکان برای خدمت به مؤمنان ساخته شده است. دو در اصلی برای فضای داخلی کلیسا، و هم‌چنین سه حیاط برای برگزاری برنامه‌ها و گردهمایی‌های اجتماعی برای آن در نظر گرفته شده است.
 
 
بازرگانی: مرکز تجاری “شهر رویاهای” اصفهان، توسط فرشاد مهدی‌زاده، ایران.
در این طرح، فرشاد مهدی‌زاده پارکینگ را که به منطقه تجاری و پارک می‌پیوندد، به یک میدان عابر پیاده تبدیل می‌کند، در حالی که بقیه منطقه را به رستوران‌ها، گالری‌ها، کافه‌ها اختصاص داده است. ماژول‌های قوسی این بنا چیزی است که آن را بیشتر شبیه به یک سرزمین خواب وخیال درخشان تبدیل می‌سازد.
 
 
فرهنگ: موزه دانمارکی توسط BIGBjarke Ingels گروه، دانمارک.
این موزه بسیار نزدیک به قلعه کرونبورگ واقع شده است، اما Bjarke Ingels تصمیم می‌گیرد تا به جای ساختاری تاریخی، بنا را شبیه به کشتی بسازد.
 
 
 
حمل و نقل: “Scale Lane Bridge” توسط McDowell+Benedetti، انگلستان.
مردم می‌توانند کمی بر روی پل فولادی قدم بزنند تا هنگامی که برای عبور قایق های بزرگ باز شود. این پل در 2013 افتتاح شده است.آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :