ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

برخورد متفاوت با احیای روستای زلزله زده

روستای Jintai در نزدیکی Guangyuan، استان سیچوان واقع شده است - یکی از مکانهایی که به شدت توسط زلزله ونچوان که در تاریخ 12 ژانویه، سال 2008 به وقوع پیوسته آسیب دیده است.

این حادثه نزدیک به 5 میلیون نفر را بی خانمان کرده و برآورد شده بود که 80 درصد از تمام ساختمان های منطقه ی آسیب دیده، تخریب شده بودند.
با این حال، در ماه جولای 2011، پس از بارندگی های سنگین و رانش زمین در اطراف روستای Jintai ، بسیاری از خانه های تازه بازسازی شده و یا در حال بازسازی دوباره نابود شدند. با حمایت دولت های محلی و سازمان های غیر دولتی، این پروژه یک مدل اجتماعی و سازگار با محیط زیست برای بازسازی زلزله است.

 

 

 

در مجموع بیست و دو خانه بازسازی شد که شامل یک مرکز اجتماعات محلی است.

استراتژی طراحی خانه ها چیست؟

استراتژی طراحی خانه ها با توجه به اندازه، عملکرد و مقطع سقف آنها چهار نوع مختلف است. این  مجموعه ها استفاده های جدید ازمصالح بومی، سقف سبز طبقه ای (معماری پایدار)، فن آوری بیوگاز، و محل اقامت برای خوک ها و جوجه ها را به خوبی نشان میدهد.این مجموعه شامل حیاط های عمودی می باشد که این حیاط ها باعث می شوند هر کدام از واحد ها نور و تهویه ی بهتری داشته باشند و کانال هایی که امکان جمع آوری آب باران راافزایش می دهند. همچنین این طراحی امکان سرمایه گذاری وکاشت نیشکر ، پرورش حیوانات و تصویه ی پساب ها ی خانگی را به روستاییان میدهد .
با در نظر گرفتن برنامه های مختلف روستا به یک چرخه زیست محیطی، پاسخ به محیط زیست افزایش می یابد و روستا را به یک مدل برای مناطق نزدیک تبدیل می کند.

 

سایت پلان روستا

از آنجا که زمین برای ساخت و ساز خانه محدود است،زندگی شهری متراکم را در یک محیط روستایی ترکیب می کنند.پشت بام این خانه ها برای
 باغچه های شخصی پله پله طراحی شده است و همچنین روی سطح زمین را فضایی باز برای کارگاه های شخصی اختصاص دادها اند

 

با ده ها هزار روستای تازه طراحی شده در چین امروز، چالش این است که روستاها به نحوی سازماندهی فضایی شوند که علاوه بر رابطه ی مستقیمی که با طبیعت دارند دارای الگوهای مناسب سازه ای نیز باشند.

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :