ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه شهراب

خانه شهراب، خانه‌ای است در هفت طبقه (پنج طبقه مسکونی و دو طبقه مشاعات)، با پنج واحد مسکونی (هر یک به مساحت 210 مترمربع) برای خانواده شهرابی‌ها. این ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که پاسخ‌گوی نیازهای سه نسل از اعضای این خانواده باشد و در ضمن، آنها بتوانند با توجه به ایده‌آل‌های ذهنی خود، با آن ارتباط برقرار کنند.

در کنار طراحی پلان‌های عملکردگرا که بتواند پاسخ‌گوی نیاز کاربران باشد، و از طرف دیگر، با در نظرگرفتن ضوابط شهری و به‌کارگیری متریال‌های طبیعی، از جمله چوب و سنگ، به شیوه‌ای خاص، سعی در ایجاد فضاهایی متفاوت داشته‌ایم که بتواند حس تعلق در کاربران را تشدید و حس استفاده از یک ویلا را جایگزین تجربه زندگی در یک واحد مسکونی آپارتمانی کند. در حیاط مجموعه و باغ‌بام نیز، مبلمان و فضای سبز خاص پروژه، همراه با جزئیات مختص به خود آن، طراحی و اجرا شده است.

نمای پروژه در کنار نمای شهری و با توجه به باغ‌های اطراف سایت طراحی شده است که در آن، علاوه بر ایجاد هماهنگی، در پی ایجاد تجربه‌ای خاص از فضا برای کاربران و عابران بوده‌ایم. پوسته نما کاملا شفاف و حامل منظری مطلوب از باغ مقابل سایت پروژه است و متریال‌های طبیعی استفاده‌شده در پروژه و همچنین ترکیب نما، حامل پیامی آرامش‌بخش برای مخاطبان خود است. قسمتی از نما نیز با به کارگیری لوورهای چوبی، متحرک طراحی شده است تا امکان کنترل نور نمای جنوبی و همچنین کنترل دید و منظر در تراس‌ها را برای ساکنین فراهم سازد.

سازه پروژه از نوع اسکلت فلزی است که در دو طرف، قاب خمشی و در دو طرف، بادبند با هفت سقف عرشه بتنی طراحی و اجرا شده است. در تاسیسات الکتریکال و برق مجموعه نیز سیستم‌های هوشمند به کار رفته است و آب‌گرم کل مجموعه توسط دو دستگاه پکیج کلی، و سرمایش و گرمایش توسط داکت اسپلیت تامین می‌شود.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :