ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:هتل و بیمارستان

پروژه عظیم قو الماس خاورمیانه

معرفی پروژه :

هدف از راه اندازی پروژه عظیم قو الماس خاورمیانه ، ساخت مجموعه ای برای یادگاری و ماندگاری در ایران اسلامی عزیز می باشد.

آقای احد عظیم زاده کارفرمای پروژه : دوست داشتم در کشور عزیزمان هتل 35 طبقه ی بین المللی را احداث و راه اندازی نمایم. در حال حاضر 650 نفر در این پروژه مشغول به کار می باشند که 500 نفر در روز و 150 نفر در شب کار می کنند، اگر ساخت این پروژه به اتمام برسد 1000 نفر در این مجموعه که شامل هتل، مجموعه ورزشی، اسکله، پارکینگ طبقاتی، مسکونی وتجاری می باشد مشغول به کار خواهند شد.

 

انتظار دارم دولت از این پروژه ملی حمایت کند تصمیم دارم اگر از این پروژه حمایت شود، این پروژه را بصورت زنجیره ای در ده استان مهم کشور راه اندازی نمایم.

مجتمع عظیم تجاری، مسکونی، توریستی، ورزشی، و تفریحی هتل 5 ستاره دولوکس بین المللی قو در زمینی به مساحت 43 هزار و 263 متر مربع و با زیر بنای مفید 173 هزار متر مربع به شرح زیر در حال احداث می باشد.

– مجتمع مسکونی: این مجموعه شامل برجهای دوقلوی 25 طبقه که دارای297 واحد آپارتمان مسکونی بسیار شیک و مدرن می باشد.

– مجتمع تجاری قو: این مجموعه در سه طبقه با ورودی مجزا از بخش مسکونی در حال احداث می باشد.

– هتل 5 ستاره دولوکس بین المللی: در 35 طبقه شامل 337 اتاق فوق العاده لوکس با تجهیزات کامل رفاهی و 14 عدد رویال سوئیت استثنائی می باشد.

امکانات ویژه برجهای مسکونی، تجاری و هتل

1- نور پردازی فضاهای داخل برای اولین بار در کشور توسط شرکت SSF فرانسوی در حال اجرا می باشد که از LEDهای Transparent , RGB تشکیل یافته است که کل سقف تجاری را پوشش می دهد.

2- نورپردازی نمای خارجی از پروژکتورهای 3 بعدی استفاده شده که قادر به ساخت تصاویر 3 بعدی در فضا و روی ساختمان می باشد، استفاده از لیزر بر بام، ساختمان را از فاصله 50 کیلومتری مشخص می نماید.

3- در قسمت های مختلف پروژه 31 دستگاه آسانسور موجود می باشد، که 4 دستگاه دارای کابین طلای اصل   می باشد.

4- پیش بینی ساحل بی نظیر برای هموطنان عزیز که شامل پارک آبی، شهربازی، رستوران آکواریوم و… می باشد.

5- 3 باند فرود هلی کوپتر بر روی هتل و برجهای مسکونی همراه با 3 خلبان و هلی کوپتر و امکان استفاده برای ساکنین در صورت تقاضا.

6- استفاده از سنگهای وارادتی (سانتا سیسیلیا) برزیل در مجتمع مسکونی و تجاری.

7- آشپز خانه مجتمع مسکونی به صورت فول فرنیچر از نوع میله  یا بوش آلمان خواهد بود.

 

تأسیسات ویژه در نظر گرفته شده جهت بخش مسکونی و تجاری

1- بخش مسکونی و تجاری مجهز به سیستم BMS می باشند.

2- جهت تهویه مطبوع واحدهای مسکونی از سیستم VRV ساخت کارخانه دایکین ( ژاپن و بلژیک) استفاده شده است به طوری  که با کنترل از راه دور امکان روشن و خاموش کردن آنها وجود دارد.

3- جهت تهویه مطبوع بخش تجاری از سیستم فن کویل و هوا ساز استفاده شده است و چیلرهای بخش تجاری ساخت کارخانه مک کوی ایتالیا و از نوع هوا خنک (air cooled) می باشد.

درباره احد عظیم زاده

احد عظیم زاده در 10 آذر 1336 در اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شد در هفت سالگی پدرش را از دست داد و به همین دلیل امکانات مالی اجازه نداد به مدرسه برود. از کلاس اول مجبور شد پشت دار قالی بنشیند و قالیبافی کند و شبها درس بخواند، آرزو داشت خلبان یا پولدار شود و برای رسیدن به آرزوهایش بسیار زحمت کشید، کارش را با به دوش کشیدن پشتی و قالی های کوچک و بردن آن به اسکو برای فروش آغاز کرد، پنج سال به سختی کار کرد که بسیار دشوار بود، اما پشتکار و اعتقاد به هدف با توکل به خدا، تحمل سختیها را آسان می کرد. در 18 سالگی توانست  با پس اندازی که داشت و وامی که گرفته بود سرمایه اش را افزایش دهد و توانست یک کارگاه قالیبافی راه بیندازد. سپس به هامبورگ رفت، به سالن ها و انبارهای فرش سری زد و با سلیقه آنها آشنا شد. در آنجا متوجه شد که ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می روند، ویزای 15 روزه گرفت و به سوئیس  رفت در آنجا یک تاجر ایده فرش گرد را به او داد و به ایران بازگشت یک ساختمان اجاره کرد و شروع به بافت فرش گرد کرد، چند نمونه که بافت سر و کله تاجران آلمانی پیدا شد در اولین معامله آنها 5/6 میلیون تومان پول نقد پرداختند و 6 میلیون تومان هم چک داده، به این ترتیب کسب و کارش رونق گرفت با توجه به فعالیت های ایشان در زمینه فرش،  تندیس طلایی از لندن در سال 2002، تندیس پلاتین از نیویورک در سال 2003، تندیس الماس از فرانکفورت در سال 2004، تندیس صادر کننده نمونه در سال 88 و تندیس برند برتر از سازمان توسعه و تجارت در سال 88 را دریافت نموده اند.

در سفرهای زیادی که به کشورهای مختلف جهان داشتند از هتل های زیادی بازدید کردند، در بازدید از هتل های معروف جهان تصمیم گرفت وارد کار ساخت و ساز شود و بزرگترین پروژه تفریحی، توریستی، تجاری، مسکونی و هتل 5 ستاره دولوکس بین المللی را از سال 88 در شمال کشور واقع در استان زیبای مازندران شهر سلمانشهر (متل قوی سابق) آغاز نماید و تاکنون 180 میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری کرده است، بیشتر مصالح این پروژه خارجی و از بهترین نوع است.

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :