ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

خانه الماس

خانه دایموند یا الماس توسط گروه معماری (XTEN)ساخته شده و در فوریه سال 2010 به اتمام رسیده است.
ویژگی ها
معماری این ساختمان بسیار هوشمندانه بوده و با توجه به شیب سایت ساختمان در این صخره طراحی مناسب فضاها به بزرگ شدن قسمت های مختلف ساختمان کمک کرده است.
ساختار این بنا به ایجاد منحنی های لازم برای محوطه سازی بیرونی ساختمان و اطراف آن در مکانی که در گذشته فقط یک تپه شیب دار بوده بسیار کمک کرده،
هندسه ساختمان نیز در برنامه ریزی فضاهای داخلی تاثیر گذار بوده است. نحوه دسترسی به طبقه بالا، بالکن طبقه دوم که دید بسیار فوق العاده ای از پایین تپه را داراست از مزیت های این طراحی محسوب می شود.
دسترسی از داخل اتاق خواب به فضاهای بیرونی و امکان استفاده از بالکن طبقه اول، فضای خاطره انگیز را ساخته است.
پنجره های بزرگ و سرتاسری ساختمان که کل دیوار اتاق را شامل می شوند، در طبقه اول و دوم از جمله نکات مهم طراحی می باشد، به این دلیل که باعث نورپردازی کامل داخل اتاق ها و فضای نشیمن شده و به زیبایی ساختمان افزوده است.
متریال ساختمان
متریال های مورد استفاده برای ساختمان دارای تنوع زیادی نیست. اسکلت ساختمان از نوع بتنی می باشد و در سراسر ساختمان برای محوطه سازی از بتن استفاده شده است.دیوارهای بنا از آلومینیوم بوده و برای زیبایی و یکنواخت نبودن دیوارهای ساختمان در آن ها طرح های مختلفی برش خورده و خالی شده است.روکش آلومینیوم به قطر 4 میلی متر که سراسر ساختمان را فرا گرفته به عنوان روکش دیوارها در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :