ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

قصر باشکوه “هتل سحرا” در مراکش

باغ های این ساحتمان با درختان نخل و زیتون احاطه شده است. این هتل باشکوه جمعا دارای ۸۹ اتاق و ۱۵ سوئیت لوکس است که بین کاخ اصلی و چهار ساختمان گسترش یافته قرار گرفته است.

 

مهمانان در تمام اتاق ها به رشته کوه های اطلس، چشم انداز صحرا، استخر لوکس و باغ‌ های زیبا دید دارند. این هتل زیبا تقریبا یک ساعت و نیم از شهرستان مدینه (یکی از شهرهای قدیمی این مطقه است) و تقریبا حومه مراکش فاصله دارد.

 

هر کدام از ساختمان های کوچک آن از ۳۶ اتاق، ۴ سوئیت لوکس و یک مجموعه خانوادگی تشکیل شده است. همچنین پاسیو مرکزی یک فضای باغ خصوصی و کاهخ های ویژه را شامل می شود.

تصویر زیر نمایی از اتاق های لوکس است که از سقف تا پایین آن به زیباترین شکل ممکن طراحی شده است، همچنین باید به این اشاره کرد که در این اتاق دو شومینه قرار دارد که با ساختار لوکس تجربه بسیار عالی را به مهمان می دهد.

 

این هتل توسط صاحب ملک معمار آمریکایی و طراح مشهور stuart church ساخته شده است که ساخت اولیه آن به سال ۱۹۶۰ باز می گردد.

 

stuart church همیشه از طراحی پیچیده استفاده می کند و در طراحی داخلی این ساختمان که می توان به سقف آن اشاره کرد الگوهای تزئینی چوبی واقعا خیره ننده است.

 

از اتاق ها گرقته تا سالن لابی و راهروها رنگ های زیبا و شاد بسیاری وجود دارد، طراح های رنگارنگ و جواهرات غنی این هتل را زیباتر کرده اند.

 

هر ۱۶۱ اتاق و سوئیت در ساختنان اصلی و بین چهار برج قرار دارند که هر کدام از آن ها رنگ  طرح خاص خود را دارا هستند.

 

طبقه اول کاخ یک سازه مجلل را تشکیل می دهد که تراس های بزرگ آن نمای دیدنی را به باغ و دیگر نقاط داخلی هتل می دهد.

 

 

از وسط سقف سالن لابی یک لوستر یا مجموعه لوستر به ارتفاع ۱۹ متر دیده می شود که باز هم نمایی خیره کننده را ایجاد کرده است.

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :