ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

یک ورزشگاه‌ به سقف سرسبز و مملو از گیاهان تجهیز خواهد شد

 

زمانی که در سال 2012 ورزشگاه بروکلین‌بارکلیز افتتاح شده و در اختیار تیم فوتبال این شهر قرار گرفت، این ورزشگاه مدرن بی‌نقص بود و اما کسی تصور اضافه‌شدن یک ویژگی خارق‌العاده را برای آن در قالب سقف سبز نداشت. تا اینکه کمپانی سازنده از تعویض مدل سقف و تبدیل آن به یک سقف سبز با کاشت گیاهان پرده برداشت.

براساس گزارشی که در وال‌استریت‌ژورنال منتشر شده است، احداث چنین سقفی در ابتدا از طرح نهایی حذف شده بود؛ اما Forest City Ratner که وظیفه‌ی اجرای این قسمت از پروژه را برعهده داشت، ساخت آن را جزء برنامه‌های خود قرار داده و تعبیه چمن روی سقف را احیا کرده است.

هم‌اکنون سقف این ورزشگاه مدرن، رنگ سفیدی را بر تن کرده و در مرکز آن آرم کمپانی بارکلیز قرار گرفته است. هرچند Forest City Ratner و شریک عملیاتی آن در اجرای پروژه، SHoP، مدل‌سازی و تغییر ظاهر این ورزشگاه را به پایان برده و سقف این ورزشگاه از وجود گیاهان و خاک بهره‌مند خواهد شد که مساحتی برابر 12,000 مترمربع را به خود اختصاص خواهد داد. این سقف سرسبز، برای استفاده‌ی عموم بازگشایی نخواهد شد؛ اما از اهداف اجرای آن بهبود نمای ساختمان‌ها و برج‌های بلندمرتیه‌ی اطراف و کاهش صدایی است که در زمان انجام بازی‌ها در اثر ازدحام جمعیت ایجاد شده است. مطمئناً کاهش صدا یکی از اصلی‌ترین دلایل اجرای این طرح خواهد بود؛ چراکه آلودگی صوتی ایجاد شده باعث رقم‌خوردن یک جریمه‌ی 3,200 دلاری برای آن شده است.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :