ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

مرکز تحقیقاتی موسسه allen ; سازه ای خیری کننده از شیشه و فلز

همانطور که می‌دانید گروه معماری perkins + will همیشه بهترین ساختمان ها را طراحی می‌کند. این شرکت آمریکایی اخیرا پروژه مرکز تحقیقاتی allen که در واقع یک موسسه علوم مغز و علوم سلولی است را طراحی و اجرا کرده است. بخش های مختلفی این ساختمان را تشکیل می دهند که شامل بخش داخلی، آزمایشگاه، دفتر و فضای باز نیز می شود مساحت این ساختمان ۲۷۰,۰۰۰ فوت مربع بوده و بخش عمده آن از شیشه و فلز ساخته شده است، همچنین از صندلی های نرم سفارشی و تخته وایت برد هوشمند برای برگزاری جلسات در طراحی آن استفاده شده است.

تیم موسسه تحقیقایت allen در طی چند ساله آینده رشد بسیاری را دارد، در حال حاضر حدود ۳۰۰ کارمند به صورت تمام وقت در این ساختمان کار می‌ کنند اما تغییرات جدید امکان اضافه کردن ۵۰۰ عضو کارمند جدید را فراهم کرده است.

 

رشد این موسسه همزمان با گسترش اهداف علمی در علوم مغز و علوم سلولی آغاز شد که از جمله این گسترش ها می توان به اضافه شدن پایگاه داده سلول ها در ماه مه ۲۰۱۵ اشاره کرد. تصویر زیر اتاق ها را برای برگزاری جلسات و ملاقات ها نمایش می دهد.

 

به گفته paul. g. allen که نیکوکار و بنیان گذار موسسه allen است فعالیت این موسسه تحقیقاتی ۱۲ سال پیش به عنوان یک ساختمان اداری کوچک فعالیت خود را آغاز کرد. لازم به ذکر است که فعالیت اولیه موسسه درباره ژن موجود در مغز موش ها بود که بعدها فعالیت های مختلفی به آن اضافه شده و موجب گسترش کلی سازمان گردید. نقل مکان به این مرکز تحقیقاتی جدید در واقع قدم بعدی این شرکت برای تاثیر گذاری بر روی جهان پژوهش مغز است.

 

این ساختمان جدید به یک مرکز داده (دیتا سنتر) و مجتمع آموزشی در طبقه بالا مجهز شده است، همچنین بخشی از ساختمان با عنوان منطقه میکروسکوپ الکترونیکی در همکف قرار گرفته استو مجموعه کلی ۹۰۰ فوت مربع (۸۴۰ متر مربع) مربع است و دو پارکینگ هم برای آن در نظر گرفته شده است.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :