ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی یک کارخانه در تناسب با بستر و بافت منطقه مسکونی اطراف

استودیو طراحی TRANS در منطقه مسکونی Ghent در کشور بلژیک، کارخانه ای را طراحی کرده است که فرم سقف آن متاثر از بناهای موجود در همسایگی این بنا می باشد. استودیو TRANS این پروژه را برای یک کسب و کار بومی در زمینه بسته بندی مواد غذایی به نام Ryhove طراحی کرده است که از سال 1980 در محدوده مرکزی Ghent در بلژیک مشغول به فعالیت در این زمینه می باشد. با گذشت دهه ها از فعالیت این کمپانی، تسهیلات این شرکت قدیمی شده و دیگر فضای کاری آن مناسب یک کمپانی موفق نبوده است و در نتیجه نیاز به احداث کارخانه ای جدید به وجود آمده است.

 

به جای ساخت یک کارخانه جدید در محدوده شهرک صنعتی که اطراف شهر قرار دارد، کمپانی Ryhove تصمیم گرفت که بنای فعلی این کارخانه را بازسازی کرده تا کارکنان آن بتوانند در نزدیکی محل سکونت خود به فعالیت شغلی خود نیز بپردازند. در طراحی کارخانه جدید سعی شده است که فرم طراحی به نوعی مکمل بافت این منطقه مسکونی باشد که عموما متشکل از خانه های ردیفی می باشند.

 

در ورودی قسمت بارگیری کارخانه، یک فرم شیروانی سه بار تکرار شده است تا سقفی برای فضاهای اداری طبقه اول تشکیل دهد و همچنین سرپناهی برای وسایل نقلیه ایی باشد که زیر آن جای می گیرند. فرم این سقف متاثر از فرم سنتی سقف های خانه های اطراف بوده اما در آن از فلز تاخورده استفاده شده است تا ماهیت صنعتی این بنا را نیز بازتاب دهد.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :