ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

بررسی معماری زیبا ، مدرن و خلاقانه مجتمع های ویلایی Guorui در چین

یک شرکت بنام UNStudio به تازگی کار تکمیل مجتمعی مسکونی را در پکن به اتمام رسانده که متشکل از مجموعه ای از ویلاهای تندیس وار، واقع در قطعه زمین مثلثی شکل و بزرگ می باشد. منازل مسکونی یادشده که – مجتمع ویلایی guorui شهر پریان – نامگذاری شده است، از یک سازماندهی پلان باز برخوردارند، درعین حال فضاهای عمومی در قالبی متناسب با فضا و نزدیکی آن به دریا درنظر گرفته شده است.

در این طراحی، یکی از خصوصیات کیفی ضروری طرح مورد بحث این بود که هر ویلا هویت خاص خود و همچنین حال و هوای متمایزی در میان کل مجموعه ساختمان های دیگر داشته باشد. در نتیجه، ترکیبی از ثبات در طراحی و ویژگی منحصر به فرد در این پروژه استفاده شده است. اما جنبه متمایز کننده این پروژه را باید نمای بیرونی درنظر گرفته شده برای منازل دانست،

برای توضیحات بیشتر و مشاهده تصاویر به ادامه مطلب مراجعه نمائید

بنابراین هرچند تغییرات اندکی در فرم این سازها داده شده است، اما سطح بیرونی هر یک از منازل نشانگر پیچ و تابی ظریف و انحناهایی است که در گوشه ها داده شده است، به این ترتیب، درعین خلق ریتمی هماهنگ، ظاهری طبیعی نیز به ساختار داده شده است. افزون بر این، رنگ آجری ارتباط بین محیط طبیعی و طرح مسکونی را دوچندان می کند.

ویلاها در سرتاسر ساحل رودخانه پراکنده شده اند و هر کدام ویژگی های خاص خود و فضاهای مسکونی ویژه ای را دارند. ویلاها در امتداد ساحل رودخانه پراکنده شده اند و هر کدام از آنها درعین داشتن خصوصیات و فضاهای مسکونی خاص خود در فضای مشاع مجتمع نیز ترکیب شده اند تا حس حضور در یک محله و اجتماع را بین ساکنان تقویت نماید.

بد نیست بدانید که از منظر بیرونی این ویلاها به شکلی طراحی شده اند تا شرایط داخلی و بیرونی با پیوستگی زیاد را خلق نمایند. در این راستا از ویژگی های ادغامی متفاوت، از جمله بالکن، پنجره های جلوآمده، سقف های گنبدی یا تراس ها و باغچه های پشت بامی استفاده شده است

در این میان از آنجایی که هدف خلق انواع مختلفی از ویلا با نقشه های گوناگون در جای جای پلات بوده است، ویژگی های مختلف دیگری نیز با ساختاری متفاوت چیدمان شده اند که نتیجه ی آن حفظ تنوع در ساخت این بناها است .

به واسطه پیچش سطوح منحنی، تغییرات اندک در نمای بیرونی ویلاها داده شده تا ساکنین سبک زندگی مدرن و کلاسیک را با ترکیبی جالب با نیازهای زندگی خانوادگی تجربه کنند.

در توصیف نمای بیرونی این ویلاها نیز باید گفت که رنگ آجری نمای بیرونی آن ها به گونه ای معمارانه ارتباط بین محیط های ساخت و طبیعی را تقویت و چیدمان اجزای خانه به صورتی انجام گرفته که درعین احترام گذاشتن به حریم خصوصی مالکان خانه، حس حضور داشتن در مجتمعی مسکونی با چشم اندازی سرسبز نیز قوت گرفته است.

اطلاعات کلی پروژه:

کارفرما: guorui group

مکان: جاده دوم یونتنگ، منطقه توسعه اقتصادی و فنی میون۱، پکن، چین

زیربنای ساختمان: ۲۶۴۵۵ مترمربع

زیربنای سایت: ۲۳۴۸۹ مترمربع

نوع پروژه: مسکونی

وضعیت: تکمیل شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :