ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

ساخت خانه ای با ۱۵۰ درخت

یک معمار ایتالیایی خوش ذوق، لوسیانو پیا، اعتقاد خوبی بر این قضیه دارد که انسان و طبیعت می توانند به طور مسالمت آمیز، حتی در جوامع شهری و پیشرفته هم کنار هم زندگی کنند. ساختمان جدیدی که لوسیانو در شهر تورینو ایتالیا ساخته است، ترکیبی است از ۵ طبقه ساختمان به همراه ۱۵۰ درخت و تیرآهن هایی شبیه به تنه درختان، که به ساکنین این حس را انتقال می دهد که در یک خانه درختی بزرگ زندگی می کنند.

هر قدمی که برای ساخت این ساختمان برداشته شده، با در نظر گرفتن ادغام طبیعت و زندگی مدرنیته انجام شده است. کاشت نا متقارن درخت ها در تراس های این سازه باعث شده بدون الگوی خاصی از هر گوشه درختی جوانه زده باشد. حوضچه های کوچک وسط حیاط مکانی فرح بخش برای تابستان ها ایجاد کرده و ۱۵۰ درخت برگریزی که در زمستان برگ های خود را از دست می دهند، باعث عبور نور طبیعی بیشتر به داخل خانه ها در هنگام فصل های تاریک تر می شوند.

این ساختمان زیبا نه تنها بخشی از آلودگی هوای شهر خود رو خنثی می کند، بلکه ساکنین آن را نیز از سر و صدا و بوی نا مطبوع اطراف دور نگه می دارد. این ساختمان نمونه کاملی از تلفیق طبیعت و مدرنیته است. به امید روزی که تمام خانه هایمان همینطور محیط دوستانه و با فکر خلاق ساخته شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :