ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی دهکده آبی آکوالاگون

طراحی پارک آبی جز آن پروژه هایی است که ممکن است کمتر به سراغ شما بیاید و وقتی که کارفرمایی درخواست می دهد که یک پارک آبی مفهومی را برای او طراحی کنید، بهتر از سنگ تمام بگذارید. پارک آبی تفریحی آکوالاگون با رویکردهای معماری پایدار و کانسپتی هوشمندانه از یک کوهستان طراحی شده است. جهت باد و مسیر خورشید از عواملی بودند که در طراحی فرم ساختمان و پلان ساختمان نقش داشتند. سیرکولاسیون پارک به نحوی است که از بادهای سرد شمال شرقی در زمستان محفوظ باشد و از  سمت جنگل در غرب باد گرم و نور درخشان به داخل مجموعه راه یابد.

طراحی نمای پارک آبی از شیشه های شفاف تشکیل شده و با نگاهی به جنوب غربی مجموعه می فهمیم که این ضلع از ساختمان به واسطه نور خورشید گرم می شود. با این حال زوایای طراحی نما به شیوه ای قرار گرفته اند که هر چقدر در زمستان نور و گرما جذب می کند، در تابستان نور شدید و گرمای بیش از حد را منعکس کرده تا فضای داخل به یک گلخانه بزرگ تبدیل نشود. همچنین ضلع جنوب غربی در طول سال شرایط نور متفاوتی را تجربه خواهد کرد

ساختمان پارک آبی آکوالاگون مانند یک مجسمه اوریگامی است که 35 متر ارتفاع دارد و مانند کوهی می ماند که نمایه ای از آسمان را در خود منعکس می کند. این ساختار به واسطه ارتفاع و فرم منحصربه فرد خود از اطراف قابل مشاهده است و به عنوان نمادی مرجع از طبیعت با کالبدی مدرن تعریف می شود. این نوع از لندمارک ارتباطات مشابهی با تایپوگرافی زمین دارد. ساختمان عنصری است که به زمین تحمیل شده و چشم انداز زیبایی را خلق نموده است.

پارک آبی یک محیط تفریحی ورزشی به شمار می رود که می بایست از امکانات رفاهی و تفرحی کافی برخوردار باشد. این ساختمان شامل فضاهای رفاهی همچون، فروشگاه، کافی شاپ، رستوران و یک کلینیک می باشد و از تاسیسات پیشرفته ای به عنوان کنترل یک محیط پایدار بهره می برد. نزدیک این ساختمان یم باغ پنل های خورشیدی قرار گرفته که بخشی از گرمایش آب مجموعه را به عهده گرفته است. سیستم های تصفیه بر اساس میزان گردش آب در مجموعه شارژ می شوند و حدود 20 درصد برق دستگاه های تصفیه را بر عهده دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :