ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

بلندترین و پست مدرن‌ترین برج‌های جهان

برج خلیفه در دوبی امارات که با ارتفاعی معادل 828.1 متر به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می‌شود و برج تایپه 101 در تایوان با ارتفاع 508.1 متر و برج مرکز بین‌المللی مالی شانگهای در چین نیز با ارتفاع 491.9 متر برج‌های بلندی هستند که از معماری بی‌نظیری برخوردارند، اما تلاش‌ها تنها به ساخت برج‌های مرتفع‌تر منحصر نیست و در ساخت برخی از این ساختمان‌ها از معماری پست مدرن نیز بهره گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، وب سایت یاهو تراول به بررسی مرتفع‌ترین ساختمان‌های در حال ساخت جهان پرداخته است که نشان می‌دهد ساختمان‌های آینده فوق العاده بلند و شیشه ای خواهند بود.
 

برج المملکه
 
1- برج المملکه
برج المملکه عربستان سعودی با ارتفاع بیش از یک کیلومتر، برج خلیفه امارات متحده عربی با ارتفاع 828.1 متر را به عنوان بلندترین برج جهان کنار خواهد زد. این پروژه 1.2 میلیارد دلاری که در جده اجرا می‌شود آپارتمان‌های لوکس، فضای اداری، رصدخانه، هتل چهار ستاره و همچنین بلندترین تراس جهان در طبقه 157 را در خود جای می‌دهد. ساخت این پروژه رسما از سال گذشته آغاز شد و کار ساخت این ساختمان قرار است در سال 2019 تکمیل شود.
برج شانگهای
 
2- برج شانگهای
برج 121 طبقه ای شانگهای که از سال 1993 تحت ساخت بوده است بلندترین ساختمان چین و دومین ساختمان بلند جهان است و تا سال 2015 رسما افتتاح نخواهد شد. این برج از 9 قسمت عمودی تشکیل شده و توسط یک لایه شیشه شفاف برای فیلتر هوا و فراهم کردن تهویه طبیعی احاطه شده است.
 
مروارید دوبی
 
3- مروارید دوبی
پس از ساخت جزایر مصنوعی و بزرگ‌ترین فروشگاه جهان و بلندترین ساختمان کره زمین، نوبت به ساختمان لوکسی رسید که شباهت چندانی به یک ساختمان معمولی ندارد. مروارید دوبی بر خلیج فارس مشرف است و قرار است 73 طبقه داشته باشد. کار ساخت آن در سال 2009 آغاز شد و قرار است در سال 2016 کامل شود. این شهر یکپارچه چهار برج خواهد داشت که با یک پل هوایی به یکدیگر متصل می‌شوند و یک سالن تئاتر لوکس با ظرفیت 1800 صندلی خواهد داشت و محل برگزاری جشنواره فیلم بین المللی دوبی است.
 
برج آگورا گاردن
 
4- برج آگورا گاردن
برج آگورا گاردن تایپه که به شکل دو ساختمان مارپیچ است در سال 2016 افتتاح خواهد شد. این ساختمان مسکونی لوکس 20 طبقه از هر نظر سبز خواهد بود به طوریکه بالکون‌های هر طبقه باغ و امکانات پیشرفته ای مانند سلول‌های خورشیدی و بازیابی آب باران خواهند داشت.
 
ورلد وان
 
5- ورلد وان
زمانیکه برج 117 طبقه ورلد وان در سال آینده کامل شود بلندترین برج مسکونی جهان و بلندترین ساختمان در بمبئی خواهد بود. این برج با 300 واحد لوکس سه و چهار خوابه که قیمت آنها از 1.5 میلیون دلار آغاز می‌شود، پذیرای پولدارترین ساکنان بمبئی خواهد بود. با اینهمه انتظار می‌رود ورلد وان مدت زیادی نتواند عنوان بلندترین برج بمبئی را در اختیار داشته باشد زیرا برج هند که در حال حاضر پروژه ساخت آن متوقف مانده، قرار است به 126 طبقه برسد.
 
مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله
 
 
6- مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله
اگرچه ساختمان مرکز مطالعات و تحقیقات نفتی شاه عبدالله نسبت به ساختمان‌های دیگر این فهرست ارتفاع کمتری دارد اما از ظاهر خاصی برخوردار است. طراحی کریستالی آینده گرای این ساختمان کار زها حدید، معمار برجسته عراقی تبار است که این ساختمان را به شکل یک مجموعه بهم پیوسته شش ضلعی طراحی کرده است. ساخت این پروژه در سال 2009 آغاز شد و تا سال 2014 قالب فولادی آن کامل شد اما معلوم نیست این مرکز چه زمانی برای فعالیت افتتاح خواهد شد.
 
مرکز سوژو ژونگنان
 
7- مرکز سوژو ژونگنان
کار ساخت مرکز سوژو ژونگنان با 138 طبقه و 729 متر ارتفاع به تازگی در سوژوی چین آغاز شده است که به معنای آن است که هنوز زمان زیادی در پیش دارد تا کامل شود اما اگر این پروژه 4.5 میلیارد دلاری طبق برنامه در سال 2020 کامل شود، بلندترین ساختمان در چین و سومین ساختمان بلند جهان خواهد بود. این ساختمان اداری و مسکونی کنار برج 69 طبقه ای "دروازه شرق" قرار دارد.
 
برج جهانی لوته
 
8- برج جهانی لوته
برج جهانی لوته زمانی که در سال 2016 کامل شود، بلندتر از هر ساختمانی در سئول کره جنوبی خواهد بود و با 123 طبقه به ارتفاع 556 متر خواهد رسید. این ساختمان مسکونی و اداری بوده و همچنین دربردارنده هتل، فروشگاه و فضای عمومی خواهد بود. همچنین از ساختمان هرمی شکل هتل ریوگ یونگ به عنوان بلندترین ساختمان در شبه جزیره کره سبقت می‌گیرد.
 
تفریحگاه کوهستانی داوانگ
 
 
9- تفریحگاه کوهستانی داوانگ
تفریحگاه کوهستانی داوانگ چین بین دو صخره به فاصله بیش از 170 متر و بر فراز یک معدن روباز متروک و دریاچه گسترده شده است و یک فضای اسکی داخلی، پارک آبی و باغ‌های آویزان خواهد داشت.
 
هتل سونگجیانگ
 
 
10- هتل سونگجیانگ
گویا زندگی تجملی در ساختمان‌هایی که اطراف معادن روباز و دریاچه‌ها ساخته می‌شوند، جدیدترین گرایش چینی‌های پولدار برای گذراندن تعطیلات است. هتل سونگ جیانگ همانند تفریحگاه کوهستانی داوانگ کنار معدن متروک است اما مستقیما روی دیواره‌های معدن روباز ساخته خواهد شد و یک آبشار از نمای آن سرازیر می‌شود. آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :