ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی داخلی محیط اداری شرکت تو لید کننده سمعک Sivantus

شرکت Sivantus یه گروه بین المللی بزرگ در تولید سمعک می باشد و به تازگی محیط کار خود را طراحی کرده است. طراحی شرکت Sivantus توسط یک تیم طراحی واقع در کپنهاگ به نام PLH صورت گرفته که با توجه به مفهوم فیزیکی و فتوژنیک هویت کمپانی این مکان را طراحی نموده اند. طراحی یک الگوی منظم با شکل ارتعاشات و موج صدا در اکثر فضاها به معرفی هویت این شرکت به مراجع کننده و حتی خود کارکنان کمک زیادی کرده است

 

هدف از طراحی شرکت به این شبک و سیاق ایجاد یک حس آشنا برای کارکنان مجموعه بوده تا بهتر با محیط کار خود ارتباط برقرار کنند. فضای پذیریش مانند یک آتریوم صوتی است که باعث جلب توجه مراجعه کننده شده و او را محصور فضا می کند. در واقع فرم داینامیک دیوار که به سقف متصل کردیده و المانی یکپارچه را خلق نموده، در بازتعریف ویژگی "صدا" نقش مهمی دارد.
واژه "صدا" یا همان Noise که بخش اعظمی از عارضه افراد کم شنوا یا ناشنوا می باشد، در همه نقاط مشاهده می شود. حتی می توانیم شکل یک خط صوتی را که در تجهیزات الکترونیکی دیده ایم، بر روی دیوارهای شیشه ای دفاتر مشاهده نماییم. طراحی شرکت اداری Sivantus به چنین شیوه نمایانی سعی داشته تا محدودیت های شنوایی جامعه در سراسر جهان را با شیوه های ساده معماری به نمایش بگذارد و اهمیت تجهیزات پزشکی مربوط به شنوایی مانند سمعک را بیش از پیش مشخص کند.

 

 

 

 

 


 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :