ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

آیا استفاده از بتن توانست طراحان بیمارستان d’Olot i Comarcal را دچار چالش معماری کند؟

در طراحی بیمارستان d’Olot i Comarcal معماران اسپانیایی، بتن را به عنوان متریال اصلی پروژه در نظر گرفتند و با توجه به این موضوع بیمارستان را طراحی کردند. در قدم بعدی، آنها با از استفاده ترکیب متریال های سبک وزن با بتن و همچنین ایجاد شکستگی های حجمی تصویر کلی از سبکی و نفوذ پذیری بصری در نمای بیمارستان را حفظ کردند.

ساختمان بیمارستان در ناحیه ای وسیع با چشم اندازی زیبا قرار گرفته است که به عنوان یک ساختمان افقی طبقه بندی شده و همچنین با توپوگرافی طبیعی زمین تطابق دارد به طوری که هر یک از سطوح آن را در تماس با زمین مشاهده می شود.

بیمارستان D’olot i Comarcal متشکل از دو نوار شرقی-غربی و شمالی-جنوبی است که تقاطع این دو سازه حیاطی بزرگ مطابق با توپوگرافی زمین ایجاد می کند.

طبقه ی دسترسی - در سطح بالایی – بیشتر شامل فعالیت های عمومی، مشاوره ی خارجی، کافه تریا، سالن کنفرانس و غیره می باشد که می تواند در راستای برنامه ی بیمارستان ، مورد استفاده قرار گیرد. سطح زیرزمین شامل فضاهای بیمارستان است و دو طبقه زیرزمین با تمام خدمات تدارکات و فنی ، در ارتباط است. هر سطح بیمارستان کامریکال شامل یک نقش ساختاری از برنامه فیزیکی و اصلی ساختمان است.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :