ارسال شده توسط:تحریریه Kgroup بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

طرح معماران کِی/ آر در نمای مشترک پنج گروه معمار بر گاراژ موزه میامی

گاراژ موزه به سرپرستی ترنس ریلِی از گروه کِی/آر (کینن/ ریلِی)، به عنوان فاز سوم توسعه بخش طراحی میامی، محله ای اختصاص داده شده به هنر، طراحی و معماری نوآورانه ارائه شده است. این سازه ی چندکاربردی 7 طبقه ظرفیت 800 وسیله نقلیه و یک طبقه تجاری در سطح همکف است. این پروژه که با پنج نمای چشمگیر متفاوت از جِی میر، ورکاک، معماران کلاول، نیکولاس بوفه و کی/ آر همراه با یک نقاشی دیواری از زاگمایستر و والش طراحی شده است.
نمای جِی میر با ایده گرفتن از امتداد، مجاورت و بیان متفاوت وُید های طرح ورکاک در سمت چپ خود و تبدیل آن به یک پژواک حجمی مثبت طراحی شده است. الگوی راه راه سفید و قرمز معماران کی/ ار در سمت دیگر گاراژ، ارجاعی گرافیکی به طرح جِی میر دارد. این نما که با فولاد و آلومینیوم که در رنگ های متفاوت رنگ آمیزی شده است، با نورپردازی خاص خود در شب می درخشد. نمای گروه کی/ ار با ایده ی پازلی بودن و به هم پیوستگی شکل گرفته است

 

 

 

 

زیرساخت ها و فضاهای پارک اتومبیل به ندرت در این پروژه های معمارانه دیده می شوند. در بستر بخش طراحی میامی، این گاراژ موزه به یکی از اجزای شهری بدل می شود و در سطح خیابان شامل فضاهایی برای تبلیغات خواهد گشت. کانسپت تقسیم کار یک نما میان معماران مختلف، طرحی نوآورانه و هیجان آور برای کشف همکاری، مجاورت و ارجاعات متقابل در طرح های همنشین است.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :