ارسال شده توسط:تحریریه Kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

«کاخ الحمرا» جواهر گردشگری اسپانیا لقب گرفت

«کاخ الحمرا» با قرار گرفتن در بین سه جاذبه برتر گردشگی اسپانیا جواهر صنعت گردشگری این کشور لقب گرفت.

در شرایطی که اسپانیا در سال 2014 میلادی میزبان حدود 66 میلیون گردشگر بود، «کاخ الحمرا» با معماری اسلامی با قرار گرفتن در بین سه جاذبه برتر گردشگری اسپانیا جواهر صنعت گردشگری این کشور لقب گرفت.

کاخ الحمرا که یک شاهکار تمام عیار معماری اسلامی به شمار می رود، در منطقه تاریخی آندلس اسپانیا که یکی از بناهای تاریخی ثبت ‌شده‌ این کشور در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به شمار می رود، بر فراز یک تپه ساخته شده و از بخشهای مختلفی از جمله کاخ اصلی، قلعه، مسجد و حمام به همره باغی زیبا تشکیل شده و باغی زیبا تشکیل شده و در سالهای اخیر به یکی از مقاصد برتر گردشگری اسپانیا تبدیل شده است.

 

«کاخ الحمرا» در شرایطی به جاذبه گردشگری اسپانیا تبدیل شده که این کشور که بیشترین میزان شاغلان در صنعت گردشگری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خود جای داده و درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری در حدود ‌11 درصد از تولید ناخالص داخلی اسپانیا را به خود اختصاص داده همواره در مسیر جذب گردشگر با رقبای سختی در اروپا و همچنین ترکیه در جدال است.

در حال حاضر، جزایر قناری به دلیل داشتن آب‌ و هوای مدیترانه‌ای و سواحل پاک مقصد نخست گردشگران خارجی اسپانیا بوده و منطقه تاریخی آندلس و شهر زیبای بارسلون با داشتن آثاری از دوره‌ های مختلف تاریخی از جمله دوره اسلامی دیگر مقاصد گردشگری این کشور به شمار می روند.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :