ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی برج چند منظوره تورنتو

طراحی برج چند منظوره تورنتو به منظور ادغام یک ساختمان با عملکردهای متنوع برای پیوستن به بافت به الگوها شبکه موجود و ارائه فضای گسترده منتشر شده است. کانسپت طراحی برج به گونه ای است که عناصر موجود شهر حفظ شود و بهترین هارمونی را با محیط اطراف خود ایجاد نماید. این ساختمان چندمنظوره در یکی از گره های مهم حمل و نقل شهر واقع شده و مسیر حرکت یکی از خیابان های اصلی در تورنتو به این سمت هدایت می شود.

طراحی برج تورنتو بر پایه پلان مستقیم شهری است که به شبکه شهری متصل شده تا ویژگی های اقتصادی این برج را تداوم بخشد. به واسطه کاربری تجاری، اداری و مسکونی برج محل قرارگیری آن بسیار هائز اهمیت بود. سایت پروژه به واسطه محیط باز و گسترده خود نور مناسبی برای برای واحد های خورده فروشی در طبقات پایین محیا می کند. با بالا رفتن از  ساختمان به عناصر منفی و مثبت حجمی در پوسته ساختمان بر می خوریم که برای ایجاد فضاهای باز، سایه و زیبای بصری ساختمان تعبیه شده اند.

طراحی نمای برج شامل عناصر هشت طبقه ای است که به هم پیوند خورده و پوسته نما را با هندسه ای مشخص خلق نموده اند. زاویه تراس ها و واحدهای مسکونی برای ایجاد سایه و اقلیم مناسب داخل ساختمان به این شیوه طراحی شده اند. با توجه به آب و هوای شهر تورنتو هر واحد شامل یک تراس می باشد که توسط حجم ساختمان پوشیده شده اند. برج تورنتو به عنوان یکی از عوامل بصری و هسته اقتصادی تورنتو طراحی شده است.
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :