ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

طراحی داخلی آپارتمان؛ ایده‌ای مینمالیستی و آرامش‌بخش

در اجرای دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم و پس‌زمینه‌ی تک‌رنگ، رمز موفقیت این است که از یک طراحی بیش از حد ساده و بی‌روح استفاده نشود؛ در حقیقت طراح باید بتواند با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های دیگر، نبود کنتراست واضح بین رنگ‌ها را تا حدی جبران کند؛ زیرا در این سبک معمولا از رنگ‌های تند استفاده نمی‌شود. معمار و طراح داخلی این آپارتمان توانسته است آن را به یک محل سکونت دنج و آرامش‌بخش و همچنین روشن و پرنور تبدیل کند؛ به‌طور کلی در این ساختمان از طرح‌های ساده و ترکیب رنگ‌های خنثی و تیره استفاده شده است. دیوارها و سقف‌ها به رنگ سفید هستند؛ ولی در بعضی قسمت‌های آپارتمان، یکی از دیوارها با طراحی متفاوت از بقیه‌ متمایز شده و جلوه‌ی خاصی به سالن یا اتاق‌ها بخشیده است.

نکته‌ی مهم دیگر این است که طراح دکوراسیون برای ایجاد کنتراست بین بخش‌های مختلف سالن، به‌جای رنگ‌های متفاوت از ساختارها و طرح‌های متفاوت استفاده کرده است. اگرچه طراح از رنگ‌های خنثی و طرح‌های ساده برای اجرای دکوراسیون استفاده کرده؛ اما نتیجه‌ی کار او، ایجاد یک محیط بی‌روح و یکنواخت نیست، بلکه طراحی خاص و منحصربه‌فرد این آپارتمان باعث می‌شود ساکنان آن، یک زندگی پرجنب‌وجوش و در عین حال پر از آرامش داشته باشند.

اگرچه دکوراسیون سالن از رنگ پس‌زمینه‌ی سفید برخوردار است و از رنگ‌های خنثی و تیره مانند خاکستری و سیاه برای مبلمان و اثاثیه استفاده شده؛ اما ترکیب این رنگ‌ها یک محیط بانشاط، راحت و دنج را ایجاد کرده است.

سبک مینیمالیسم که در این آپارتمان به کار رفته، عمدتا مبتنی بر انتخاب مصالح ساختمانی خاص و رنگ‌ها بوده است. قسمت‌های چوبی، فلزی، شیشه‌ای و سرامیکی ساختمان همگی با هارمونی و هماهنگی خاص به کار رفته‌اند؛ به نظر می‌رسد که همه‌ی این عناصر به‌طور ساده، طبیعی و یکدست مکمل یکدیگر هستند. ساختار کلی این ساختمان ساده و بدون زرق و برق است؛ اما در قسمت‌های مختلف آن از طرح‌های جالب استفاده شده که فضای داخل آپارتمان را از حالت یکنواخت و خسته‌کننده خارج می‌کنند.

منبع:zoomit.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :