ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

خانه ویلایی FAD با اتاق هایی برای دیدن چشم اندازهای بیرون

طراحی این بنا توسط اوکاناگان والی، با نظارت شرکت طراحی FAD که ارایه دهنده کلیه خدمات طراحی داخلی می باشد، صورت گرفته است. تمام اتاق های این ساختمان، چشم اندازی مشرف بر ساحل دریاچه دارد.

بنایی باشکوه مستقر در ملکی به مساحت 2.47 هکتار. این شرکت طراحی کانادایی، با بکارگیری عناصر بصری، ساختمان را به گونه ای طراحی کرده که خطوط و زوایای بین قسمت داخلی و خارجی بنا به چشم نمی آید. زیرساخت کل طبقات ساختمان، از بیرون عرشه ها گرفته، تا اطراف بالکن ها و حیاط خلوت ها، تا ارتفاع 20 فوت بتن ریزی شده و کاملا عایق و درزبندی شده، وفضایی باز و کاملا نورگیر را فراهم آورده است.

سقف طبقه اصلی هم بتنی است. در دور تا دور طبقه اول و دوم، به جای نرده از دیوارهای شیشه ای استفاده شده تا مانعی در برقراری ارتباط با چشم اندازهای اطراف ساختمان وجود نداشته باشد و در عین حال آرامش کامل در اتاق خواب اصلی حفظ شود. با وجود سه اتاق خواب اضافه و چهار حمام برای میهمانان، و رعایت شاخص های سازگار با محیط زیست، محیطی گرم و صمیمی برای ساکنان فراهم آمده است.

یک گاراژ بزرگ دارد که بیشتر از 2 ماشین در آن جا می شود، با سیستم گرمایش از کف و 3 گاراژ بدون سقف هم برای میهمانان.
تمام اتاق های خانه به بکارگیری عناصر طراحی به طرز زیبایی مبله شده، طراحی آشپزخانه سفارشی و اطراف آن کاملا باز است. کف پوش اتاق کار از جنس چوب جنگلی است. این بنا یک استخر بتنی آب گرم هم دارد.

دیگر امکانات این ساختمان عبارتند از سالن بدنسازی، انبار شراب، سینمای خانگی و یک محل نگهداری نوشیدنی که آرامش و سرگرمی ساکنان آن را فراهم می آورد. توصیف معماری بنا از زبان طراحان آن: طرح این بنا کاملا ساده است. ساختمانی با زیرساخت مستحکم که در سرازیری دامنه تپه با مصالحی اعم از بتن و شیشه ساخته شده و برای استحکام آن از سنگ سیاه نیز استفاده شده است.

طراحی بنا به شکلی است که همجواری آن با محیط طبیعی اطراف ساختمان کاملا حفظ شده است. کیندا مثل یک الماس در دامنه تپه صخره ای ناهموار می درخشد و همین صخره ها و پستی و بلندی ها، زیبایی آن را دوچندان کرده است.

با وجود زمین صخره ای و ناهموار ما مجبور شدیم در انتخاب مصالح ساختمان دقت بیشتری بعمل آوریم. در نهایت هدف ما این بود که چشم اندازهای جذاب و دیدنی اطراف ساختمان، از تمامی اتاق ها نمایان باشد و ما موفق شدیم هدفمان را محقق سازیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :