ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

Kogelhof ، ویلایی با طراحی مدرن و منحصر به فرد

Kogelhof ، ویلایی با طراحی مدرن و منحصر به فرد

ویلای Kogelhof در جنوب غربی هلند با طراحی برجسته ی چشمگیر و موقعیت مطلوبش به عنوان یک ساختمان جدید لوکس ساخته شده است. طراحی این ویلا با مساحت 715 متر مربع توسط شرکت معماری Paul de Ruiter انجام شده و کار آن در اوایل سال جاری به پایان رسیده است. این ویلا در یک منطقه حفاظت شده حیوانات و گیاهان قرار دارد و به همین دلیل مالک این ویلا برای گرفتن جواز ساخت آن لازم بود تا 71000 درخت را در این منطقه بکارد. شاید لزومی به انجام این کار نباشد، اما به نظر می رسد که ساختن این ویلا در این منطقه برای رسیدن به اهداف تعیین شده "خرسندی از خودکفایی (happiness of independence)" به جای نگرانی های صرفا زیست محیطی انجام شده است.

 

 

این خاصیت باعث می شود تا یک تهویه هوای کارآمد برای سیستم حرارتی مرکزی فراهم شود و قرار است از اجاق هیزمی به منظور گرم کردن فضای داخلی منزل و تولید آب گرم استفاده شود. چوب مورد نیاز این اجاق گاز توسط درختانی که در محدوده 25 هکتاری اطراف این ویلا وجود دارند همواره تامین می شود.

 

 

 

 

سیستم برق این خانه توسط سیستم خورشیدی PV طراحی شده بر روی سقف تامین می شود و به گفته طراحان، در آینده به توربین برق هم مجهز خواهد شد. ورودی اصلی خانه در زیر زمین واقع شده است و دارای فضای کافی برای جای دهی 6 اتومبیل و تراکتور می باشد. بعلاوه فضایی از زیر زمین برای نگهداری ابزار و اتاقی مشرف به حوضچه اختصاص داده شده است.

 

طبقه بالا که فضای اصلی برای زندگی در این ویلا می باشد به شکل یک جعبه مکعبی است که طراحی داخلی آن عمدتا باز می باشد و فضای اتاق ها با استفاده شیشه از هم مجزا شده است. در واقع، تمام نمای این ساختمان شیشه می باشد که همین امر موجب می شود تا نمایش خیره کننده ای از منظره محلی داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :