ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

یک استخر زیبا بر روی بام

جزیره Tinos به تازگی به یک نقطه کانونی برای معماری الهام بخش تبدیل شده است.

یک استخر زیبا بر روی پشت بام منحصر به فرد خودنمایی میکند.

جزیره Tinos به تازگی به یک نقطه کانونی برای معماری الهام بخش تبدیل شده است. در میان آسباد های متروک جزیره و بیش از 1000 کبوترخانه هنری، مجسمه سازان و نقاشان، بسیار از این منطقه الهام گرفته اند و استودیو معماری Kois در آتن نیز هنگام ایجاد این خانه جذاب از این تاثیرپذیری مستثنی نبوده است.

تپه های سنگی، توپوگرافی این جزیره زیبا را تعریف میکند که الهام بخش چنین پروژه ی فریبنده ای بوده است. زمین ناهموار از مناظر دست نخورده می گذارد.

استخر وسیع نور خورشید را بازتاب میدهد و جهت گیری این خانه ی غار مانند رو به این چشم انداز زیبا هدف نهایی اش بوده است. تنها یک طبقه برای صاحبخانه کافی بود و 210 متر مربع  مجموعه بزرگ اتاق ها را مهیا نموده است.

 

اتاق نشیمن در فضای باز ایوان رو به ساحل، زیر این استخر بیکران نشسته است و دریای اژه را به زندگی روزانه و طور پیوسته به امتداد فضای داخلی حفر شده، متصل میکند.

رو به جنوب به سوی دریای اژه، این خانه به عنوان بخشی از محیط اطراف خود تصور شده است، به طوری که متریال آن به صورت بوم آورد و روش شاخص ساخت و ساز دیوار خشک برای رسیدن به این منظور استفاده شده است.

با قدردانی از خلاقیت تیم معماری، چشم انداز فراموش نشدنی جزیره، این استخر منحصر به فرد روی بام را به عنوان مدرکی از رویاهای به تحقق پیوسته انسان حمل میکند.

 

 

 

 

 

 

 


 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :