ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:اداری

طراحی خیره کننده ساختمان اداری JTI

اخیرا در مرکز فرماندهی جدید JTI در منطقه ژنو، ساختمان استانداردی در دل یک پارک برای سازمان بین المللی ساخته شده است. این پروژه در واقع همکاری بین شرکت معماری و مهندسی سازه و تیم های داخلی است. این سازه زیبا با طراحی نوآورانه و یکپارچه به عنوان محل کار ساخته شده است.

معماری قوی این ساختمان نه تنها از بهترین چارچوب استفاده شده بلکه بین دریاچه ژنو و کوه های آلپ قرار دارد، که یک هویت قوی را بین همسایه های درخشان خود ایجاد کرده است. شکل اصلی هندسی ساختمان همانند یک مثلث طراحی شده که با بالا بردن گوشه های شمال شرقی و جنوبی فضای قابل استفاده را به حداکثر رسانده است.

 

 

فضای چشمگیر معلق دهانه ۶۰ و ۷۵ متری را نشان می دهد که ارتباط مستقیم عابره پیاده و همچنین وسایل نقلیه را به داخلی ساختمان جدا کرده است. همچنین ارتفاع منحصر به فرد آن برای کارمندان و بازدیدکنندگان بسیار جالب است.

 

مسیر اصلی ساختمان بسیار وسیع طراحی شده است که شامل لابی ورودی با رستوران پانوراما، اتصال دفاتر با طرح باز، ۶۶ اتاق جلسه، ۳۳ اتاق کاری مشترک، ۲۳ اتاق قهوه و نوشیدنی، اتاق اغزیه، سالن کسب و کار، سالن تناسب اندام و دو تراس بزرگ می شود.

 

طراحی داخلی این محموعه به بهترین شکل ممکن انجام شده است و فضای اجتماعی را برای مشتریان و بیش از ۱۰۰۰ کارمند به ارمغان آورده است.

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :