ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

پارک آبی آسمان سنگاپور

پارک آبی آسمان سنگاپور

Sky Park Singapore

 

پارک آبی آسمان یکی از تفریحات سنگاپور، به شکل کشتي بزرگي به مساحت 12،400 مترمربع، داراي 250 نوع مختلف درخت و 650 نوع گياه و در ارتفاع 200 متري بر بام سه برج 55 طبقه هتل-آسمان خراش مارینا بی سندز قرار گرفته و اين سه برج را بهم متصل مي کند. يکي از گرانترين کازينوهاي جهان را در این پارک قرار دارد.

 

 

اين پارک براي پذيرش 4 هزار نفر گنجايش داشته ضمن اينکه ترسناک ترين استخر جهان نيز در آن قرار دارد. این استخر در بالاي طبقه 55 است و نماي شهر به زيباترين حالت در حال شنا قابل مشاهده است. مساحت اين پارک برابر با مساحت سه زمين فوتبال است و استخري به طول 152 متر که بزرگترين و ترسناک ترين استخر روباز جهان در چنين ارتفاعي است.

 

 

 

اين استخر 152 داراي لبه نيست و اگر شما به کناره ها برويد به جاي اينکه به پايين سقوط کنيد به درون يک حوضچه مي افتيد که دور تا دور اين استخر را فرا گرفته و نقش ديگر آن پمپ کردن آبي است که از کناره هاي استخر به پايين مي ريزد و برگرداندن دوباره آن به داخل استخر است. اين پارک توسط موشه سادی طراحي شده.

 

 

هزينه ساخت اين مجتمع به مبلغ 8 ميليارد دلار توسط سرمايه گذاران تامين شده است و سرمايه گذار اصلي آن، شرکت لاس وگاس سندز آمريکاست. ورودي اين پارک براي مسافران و توريست ها مجاني است اما براي ساکنان سنگاپور 70 دلار است. پارک آبی آسمان یکی از بهترین تفریحات در سنگاپور به شمار میرود.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :