ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

انواع ترکیب رنگها برای دکوراسیون

 

کنار هم قرار دادن رنگ های مناسب گاهی خیلی سخت می شود ، و به خاطر همین اکثر ما از تجربه رنگ های متنوع و  جدید در دکوراسیون هراسانیم!!  در ادامه پالت های رنگی زیبا برای طراحی دکوراسیون خانه را با جزئیات برای شما شرح خواهیم داد:

 

ترکیب رنگ برای دکوراسیون :آبی، زرد، صورتی ،سبز

آسمان سپیده دم

اگر تاکنون طلوع خورشید را دیده اید می دانید که لحظه ای استثنایی است که تیرگی شب جای خود را به روز با رنگ های زیبا می دهد .شما می توانید زیبایی یک اتاق را با رنگهای زیر چند برابر کنید.ما رنگهایی که در هنگام طلوع آفتاب در آسمان دیده می شوند را در این پالت رنگ جمع کرده ایم. مثلا زرد و صورتی در کنار رنگ آبی ، روح زندگی را به اتاق شما می آورند

شروع کار: می توانید از یک نوع فرمول برای رنگ آمیزی و ترکیب رنگها استفاده کنید. ابتدا یک رنگ اصلی و زمینه که 40 تا 60 درصد رنگ آمیزی کار به آن وابسته است را انتخاب نمایید. مابقی فضا را با یک یا دو رنگ متضاد و برجسته دیگر پر کنید. این روش استفاده از رنگ ها به شما کمک می کند تا مشخص کنید که چه میزان رنگ نیاز دارید

رنگ ها
اولین رنگ پالت خود را با رنگ آبی پر طاووسی در شدت رنگ متفاوت انتخاب می کنیم.مثلا از آبی پر رنگ برای اثاث و لوازم خانه و مبلمان و از رنگ های ملایم تربرای دیوارها استفاده می کنیم. می توانید از رنگ های آبی در کنار رنگهای گرم مثل زرد بهر ه ببرید. رنگ صورتی اغلب به یاد آورنده آسمان شب و در این طرح بندی جزو رنگهای پرهیجان است. زرد لیمویی می تواند مکمل رنگ سرخابی باشد. سفید استخوانی یا عاجی برای کلیه رنگهای روشن می تواند مکمل باشد .
از این رنگها می توانید در بخشهای مختلف استفاده کنید. الین گریفین ،یکی از طراحان بنام، می گوید: " هر کسی می تواند با توجه به سلیقه و علایق خود در این زمینه صاحب نظر باشد. آسمان سپیده دم هر روز به یک رنگ است." سعی کنید همیشه رنگ سرخابی را به عنوان رنگ اصلی در نظر بگیرید و در کنارش از رنگهای آبی و رنگهای برجسته و متمایز به عنوان مکمل استفاده نمایید. رنگ زرد تداعی کننده ستاره و آبی به عنوان رنگ آسمان می باشد.

شما می توانید رنگ ها را در تن مورد علاقه خود کنار هم قرار دهید مثلا سرخابی از صورتی تا بنفش در این پالت قابل تغییر است ، چند ترکیب در سبک های مختلف را در ادامه ببینید .

 

سبک خنثی
اگر نمای خنثی را می پسندید، از رنگ سفید به عنوان پس زمینه استفاده کنید و به آن رنگ هایی متناسب اضافه کنید. مثلا  از رنگ های پالت برای  کوسن روی مبل و لوازم تزئینی خانه استفاده کنید  .

 

سبک های متنوع
انتخاب چند رنگ که حس و حال مشترک دارند ، سبک و سلیقه شما را تعیین می کند. رنگ ها اغلب شاد هستند و می توانند در هر اتاقی با هر سبک و دکوراسیونی تزیین شوند. در این اتاق نشیمن سنتی ، رنگ آبی مثل ستاره می درخشد در حالیکه رنگ عاجی بعنوان رنگ مکمل استفاده شده است. رنگ سرخابی رنگی متمایز و برجسته است در حالیکه زرد چون طلا می درخشد.

 

چند راهنمایی
یک اتاق با طراحی خوب اتاقی است که وسایل چوبی و مبلمان رنگی در کنار هم داشته باشد. برای مبلمان خود از رنگهای دلخواه خود استفاده کنید . سعی کنید کانتراست یا تضاد بین کف اتاق و وسایل اتاق برقرار کنید. در یک اتاق با رنگ آمیزی متنوع، از یک قالیچه یا فرش با نقش های خنثی و ملایم استفاده کنید که از رنگ کف اتاق روشنتر باشد. از وسایل شخصی خود بیشتر در تزیین اتاق استفاده کنید تا شبیه اتاق های هتل نشود.

 

ترکیب رنگ دکوراسیون : قهوه ای ، قرمز و آبی

 

پالت رنگ دوم با رنگهای گرم خود یک فضای دنج را تداعی میکند. قهوه ای شکلاتی، قرمز تند و آبی سلطنتی جلوه ای تجملی به خانه میدهد. می توانید با الهام از این رنگ ها ترکیبات بی نظیری ایجاد کنید .

 

شروع کار:

برای ترکیب کردن رنگها در کنار هم می توانید از فرمول خاصی پیروی کنید. یک رنگ زمینه اصلی در نظر بگیرید که حدود 40 تا 60 درصد کار را شامل شود سپس از دو رنگ دیگر برای تکمیل رنگ زمینه استفاده کنید . استفاده کردن از رنگها با این روش، به شما کمک می کند که در مورد میزان رنگهایی که باید مورد استفاده قرار گیرند بهتر تصمیم گیری نمایید.

رنگ ها
مخلوطی از رنگهای پر حرارت همراه با تکسچر زیر نور خورشید خیلی لوکس و دنج به نظر می رسد. با یک رنگ گرم بژ روی دیوارها کار را شروع کنید. کف اتاق می تواند به رنگ قهوه ای شکلاتی باشد چون با آن به خوبی ست می شود. می توانید این رنگ را در سطح چرمی مبلمان استفاده کنید. قهوه ای شکلاتی را می توانید روی وسایل چوبی اتاق مثل قفسه کتاب استفاده کنید. از رنگ قرمز هم به عنوان رنگ مکمل دیگر می توانید در سقف و یا حتی مبل راحتی استفاده کنید . آبی سلطنتی و سبز پر رنگ هم جزو رنگهای برجسته هستند و می توانند روی کوسن ها و وسایل جانبی دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

 

اتاق هایی برای خلوت کردن

این مجموعه رنگ برای کتابخانه یا اتاق های کوچکی که از نور طبیعی کم بهره هستند بسیار مناسب است. در یک اتاق تاریک و یا کوچک، رنگ ها و بافت ها مثل یک پیله به نظر می رسند.

 

چیدمان

کنتراست رنگها باعث می شود که نمایی آرامش دهنده و عالی ایجاد شود . این مجوعه رنگها حالتی جذاب و آرامش بخش دارند. ترکیب پارچه مخمل و پارچه سبز چمنی تند کمی لوکس به نظر می رسد. این اتاقی است که هر کسی در آن احساس آرامش خاصی می کند

 

رنگ های برجسته

استفاده از رنگهای مکمل در متریال لوکس به مجموعه رنگ شما زیبایی خاصی می دهد. طرح های لاکی ، برنجی ، چرمی و شیشه ها می توانند با رنگ بندی ها ست شده و در اتاق سایه روشنی خیره کننده ای ایجاد نمایند. مثلا با توجه به رنگهای گفته شده: سینی های لاکی ، عکسهایی با نورپردازی برنجی ،قاب عکس یا جعبه هایی با طرح پوست لاک پشت ، و یا وسایل کوچک چرمی طرح دار ( لیوان ، جعبه ، قاب عکس و...) و بطری های شیشه ای طلاکاری شده از نمونه وسایلی هستند که با این رنگها جور در می آیند .

 

ترکیب رنگ دکوراسیون : سفید، طلایی و قهوه ای

 

پالت رنگ سوم موجب می شود تا نظرتان در مورد رنگ سفید تغییر کند ، بسیاری از ما این رنگ را در ترکیب دکوراسیون نمی پسندیم چون به تنهایی خسته کننده است اما زمانی که در کنار رنگ هایی چون قهوه ای تیره و طلایی ، آبی فیروزه ای و صورتی ملایم قرار می گیرد بی نظیر است .

 

 

بازنگری رنگ سفید

رنگ ها و الگوهای کارشناسانه کریستین هاول با استفاده از شور و اشتیاق وی روح زندگی را به محیط خانه وارد می کند. او آثار هنری خود را در زمینه پارچه ، لوازم التحریر، کاغذ دیواری و لوازم دیگر عرضه کرده است. لیست مشتریان وی شامل افراد معتبری چون روبرت کافمن طراح پارچه ، اندروز مک میل صادر کننده و... می باشند.

 کریستین هاول می گوید : " چند سال پیش فکر کردن به فضای خانه با دیوارهای سفید برایم زیاد جالب نبود. اما اخیرا تنها چیزی که می خواهم یک بوم خالی است که همراه وسایل رنگارنگ و طرح دار در اتاق آن را نقاشی کنم . این پالت رنگ به نحوی آزمایش مجدد پس زمینه رنگ سفید و توانایی هایی است که در خود دارد.

شروع کار:
یک فرمول نسبی برای کنارهم قرار دادن طرح رنگ ها استفاده کنید. یک رنگ اصلی را به عنوان رنگ زمینه که 40 تا 60 درصد کار را در بر می گیرد در نظر بگیرید. سپس از یک یا دو رنگ کمکی برای باقیمانده فضای 30 تا 40 درصدی پالت خود استفاده کنید. مابقی پالت را با یک سری رنگ های لایت و برجسته بپوشانید. داشتن چنین نگرشی در باره طرح بندی رنگ ها به شما کمک میکند که میزان استفاده از رنگ ها را در ابتدای کار تعیین کنید

رنگ ها
با زمینه سفید هررنگی را می توان استفاده نمود. استفاده از رنگ طلایی و قهوه ای تیره به عنوان رنگ های کمکی و کمی رنگ آبی فیروزه ای و صورتی کثیف به عنوان رنگ های برجسته فضا را جالب می کند. نهایتا کمی رنگ گرم ، مدرن و جیغ را به پالت اضافه کنید.

بازنگری رنگ سفید : درخشان و طلایی

رنگ طلایی ملایم در پس زمینه رنگ سفید به فضای اتاق گرما و حرارت بیشتری می بخشد .

 

بازنگری رنگ سفید : فضای باز
طراحی رنگ در یک فضای بازتر مثل اتاق نشیمن جلوه بهتری دارد. زمانی که از رنگ سفید استفاده می کنید می توانید رنگها را در نماهای متفاوتی از اتاق تکرار کنید. برای مثال ، اگر رنگ آبی را برای روبالشی در نظر گرفته اید می توانید رنگ آبی را برای صندلی های ناهار خوری نیز به کار ببرید.

 

بازنگری رنگ سفید: رنگ چوب
دیوارهایی با نمای چوبی را در نظر بگیرید. نمای چوبی تضاد زیبایی با انواع رنگ سفید دارد و یک فضای گرم و صمیمی را به خانه می آورد.

 

ترکیب رنگ دکوراسیون : مرجانی + زرد + آبی

پالت رنگ چهارم ، سرشار از شادی و نشاط است ، رنگهای متنوع این پالت ما را به سرزمین مراکش با آن جلوه های عجیب و خیره کننده می برد. ببنید که چطور می توانید از این پالت زیبا استفاده کنید .

شروع کار

از یک فرمول رنگ ثابت برای قرار دادن رنگ ها در یک مجموعه استفاده کنید. مثلا یک رنگ اصلی را برای 40 تا 60 درصد کار انتخاب کرده سپس یک یا دو رنگ مکمل نیز برای بقیه 30 تا 40 درصد کار در نظر بگیرید. می توانید از رنگهای برجسته و هایلایت نیز در کنار این مجموعه استفاده کنید. برنامه ریزی کردن در باره انتخاب رنگها باعث می شود که بتوانید مقدار مصرفی هر رنگ را به طور دقیق تعیین نمایید.

رنگ ها

یک پس زمینه صورتی مرجانی روی دیوارها با رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری قرار دهید. از سایه های تند استفاده نکنید تا منظره اتاق را سر زنده نگه دارید. سپس یک سایه زرد ملایم را در قالب یک مبل یا یک جفت صندلی به عنوان رنگ دوم به اتاق بیاورید. می توانید از ترکیبی از رنگهای آبی آسمانی ، سبز آهکی و عاجی نیز کمک بگیرید.
رنگهای دیگر : رنگ بنفش همیشه زندگی را به اتاق وارد می کند و رنگ چوبی تیره نیز به اتاق حس و حال طبیعت را هدیه می کند.

رنگهای درخشان

رنگ مرجانی به عنوان یک رنگ اصلی عالی است ، رنگی است که فضا را گرم و دلنشین می کند.به علاوه رنگ صورتی نیز رنگ فوق العاده جذابی است و چنین اتاقی با این رنگها بسیار دلپذیر خواهد شد.

ترکیب الگوهای مختلف

این پالت به منظور ایجاد گرمی و حرارت در اتاق ایجاد شده است. با در نظر گرفتن نسبت های رنگ ها ، اشیا را در کنار هم قرار دهید. در این اتاق خواب ، پارچه های سفید و صورتی گلدار با پترن های بزرگ قراردارند. راحتی های گلدار و کوسن های متوسط و روتختی هایی با پترن های کوچک در نظر گرفته می شوند. حتی اگر نقشهای این وسایل کوچک و ریز باشد، ممکن است در کنار بقیه لوازم به چشم نیاید .
پترن هایی که مقیاس های مختلفی دارند اگر در یک اتاق گرد هم آیند به اتاق هارمونی و نظم می دهند.

 

لوازم جانبی یک اتاق

طراحی این پالت به اتاق حالت مسافرتی می دهد. تزیین اتاق با لوازم آنتیک و عتیقه اتاق را یکپارچه می کند.

 

ترکیب رنگ دکوراسیون :  آبی + صورتی + نارنجی + سفید

یک اتاق بدون رنگ شما را افسرده می کند. یک اتاق کمی رنگ گرم و خیره کننده نیاز دارد. با رنگ های آبی آسمانی و صورتی روشن و نارنجی زندگی را وارد فضای اتاق خود نمایید. پالت پنجم می تواند یک اتاق مرده را دوباره احیا کند !

لورن مگ گراث یکی از طراحان مد برای نوجوانان بوده است بعد از آن به عنوان طراح داخلی با مادر خود سوزان مک گراث همکاری نموده است. در ماه می 2012 ، طراحی های این مادر و دختر در نخستین کتابشان باعنوان " Good Bones, Great Pieces" به علاقمندان عرضه شده است.

شروع کار : برای طراحی رنگ اتاق از یک فرمول ثابت استفاده کنید. یک رنگ اصلی را بهنوان رنگ زمینه در نظر بگیرید این رنگ باید 40 تا 60 درصد رنگ اتاق را تشکیل دهد، سپس برای 30 تا 40 درصد از فضای باقیمانده چند نوع رنگ متناسیب با زمینه انتخاب کنید. و باقیمانده فضا را با یک یا دو رنگ برجسته و متمایز پر کنید. داشتن چنین فرمولی به شما کمک می کند که برای طراحی اتاق بهتر تصمیم بگیرید.

رنگ ها
در این پالت رنگ ما از رنگ آبی روشن به عنوان رنگ اصلی استفاده می کنیم که با رنگ سفیدبرفی استفاده می شود. هر دو رنگ ، خام و به عنوان زیربنای کار در نظر گرفته شده اند. رنگ های نارنجی و صورتی به این رنگها گرما می بخشد.

الگوهای کلاسیک

ترکیب پارچه گلدار با پارچه راه راه ،سالهاست برای تزیین اتاق ها کاربرد دارد و نوعی سرزندگی و شادابی را به فضای اتاق می دهد.
در این فضا خطوط افقی با یک جفت تابلو آبستره و طرح کوسن ها تقویت شده است .

رنگ های دخترانه
این مجموعه رنگ بد ون محدودیت زمانی ، برای اتاق خواب دخترهای نوجوان بسیار مناسب است. رنگ آبی لزوما یک رنگ پسرانه نیست و می تواند از رنگ صورتی هم دخترانه تر به نظر برسد.

جزئیات
وقتیکه رنگهای تند و نقش و نگارها درکنار هم استفاده می شوند ، باید برای بقیه فضای اتاق از رنگهای ملایمتری استفاده کنید. مثلا ملحفه سفید با حاشیه صورتی استفاده کنید، یا از رنگ سفید با حاشیه آبی روشن استفاده کنید.

 

ترکیب رنگ برای دکوراسیون: خاکستری + آبی + صورتی

خاکستری سرد و آبی در کنار رنگ صورتی ملایم و سفید تفکری پیشرو را نشان می دهد بعلاوه این ترکیب رنگ فضای خانه را برای زندگی مناسبتر می کند. پالت رنگ شماره 6 فضایی مدرن و زیبا را تداعی می کند

 

طراح : آماندا مالسون
آماندا مالسون از طراحان داخلی منزل شرکت مالسون واقع در سان فرانسیسکو است همچنین در شهر لس آنجلس طراحی بوتیک و هتل های پر رفت و آمد را نیز انجام می دهد.

نسبتا مدرن
خاکستری سرد در این پالت به رنگ صورتی و آبی روشن حاشیه ای لطیف ارائه میکند. این پالت مدرن و در عین حال برازنده است.

شروع کار:
از یک فرمول ثابت برای ترکیب رنگهای اتاق استفاده کنید. یک رنگ پس زمینه و اصلی انتخاب کنید که 40 تا 60 درصد اتاق را به همان اختصاص دهید سپس از یک یا دو رنگ مکمل ( حدود 40 تا 40 درصد بقیه) نیز برای پالت خود در نظر بگیرید و مابقی فضاهای خالی را با یک یا دو رنگ برجسته پر کنید. رنگ بندی به این شیوه به شما کمک می کند که میزان دقیق نیاز به رنگ را در همان ابتدا تخمین بزنید.

رنگ ها
باید بدانید که رنگ خاکستری دقیقا از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید بدست نمی آید. هر رنگی در ماده بافت خود از رنگ های متعددی تشکیل می شود. در این پالت، رنگ های ملایم بعنوان رنگ اصلی و زمینه استفاده می شود که برای مبل ها و مابقیه لوازم درون اتاق مناسب و ایده آل است. رنگ سفید را بعنوان رنگ مکمل و ثانویه استفاده می کنیم که برای دیوارها بسیار مناسب می باشد. می توانید از این رنگ برای مبلمان خود استفاده کنید. سایه های ملایم از رنگ آبی موجود در کاغذ دیواری ، می تواند با رنگ های دیگر بخوبی ترکیب شود؛ بعلاوه یک رنگ برجسته مثل صورتی ملایم نیز می تواند در کنار بقیه رنگها تضاد زیبایی ایجاد کند.

سایه های خاکستری رنگ

رنگ خاکستری به رنگی تک بعدی شناخته شده است اما با کمی دقت بیشتر می توان فهمید که چقدر این رنگ می تواند خنثی باشد. نکته کلیدی در دکوراسیون با رنگ خاکستری این است که با خانواده رنگ خاکستری آشنایی کامل داشته باشیم تا بتوانیم سایه مناسبی را از میان آنها- از تیره گرفته تا روشن- برگزینیم. خانواده رنگ خاکسنری اغلب در ردیف رنگهای کمرنگ قرار دارند. برای تشخیص میزان روشن بودن آن سعی کنید بدین گونه عمل کنید: چند نمونه رنگ خاکستری را در کنار یک ورق کاغذ سفید نگه دارید ؛ در کنار رنگ سفید، رنگ های روشنتر درخشش خاصی دارد و رنگ خاکستری را همانند رنگ آبی روشن، سبز و حتی زرد نشان می دهد.

 

ترکیب پترن ها 
همانگونه که ترکیب رنگ های خاکستری برای ما مهم است، ترکیب پترن ها  و نقش ها نیز اهمیت دارد. میتوانید نقش های زنانه و ملایم را با الگوهای مدرن و هندسی با هم ادغام کنید. از یک الگوی برجسته استفاده کنید که فاصله بین این دو نوع سبک را پر کند. در این اتاق آفتاب گیر ، یک نقش گلدار بزرگ روی کاناپه برجسته شده است و خصوصیتی زنانه در خود دارد ؛ علتش این است که طرحی ارگانیک دارد و طراحی مدرن از الگوی رنگ سفید و سیاه آن سپاسگذار است.

 

مقداری رنگ کرم
در این پالت رنگ کرم ، به رنگ خاکستری مقداری نرمی و لطافت می بخشد. از آنجاییکه رنگ های خاکستری در این پالت از رنگ های اصلی هستند، از رنگ کرم روشن می توانید بعنوان رنگ مکمل استفاده کنید . در این پالت بدنبال الگوهایی باشید که رنگ سفید در آن رنگی ثانویه باشد و یا بعنوان رنگ پس زمینه در نظر گرفته شود.

 

لوازم جانبی
این الگوی رنگ را می توانید بوسیله رنگ های برنجی و گرم برجسته تر نشان دهید. رنگ برنجی میز رابا وسایل دیگر مثل لامپ و لوازم دیگر ترکیب کنید. سعی کنید تنها مقدار کمی از این ترکیب رنگ استفاده کنید تا پالت حالت سردی خود را حفظ کند و همچنان بدرخشد.

 

ترکیب رنگ برای دکوراسیون : ارغوانی کمرنگ + لیمویی + قرمزتمشکی

تضاد رنگها یک تم پرتحرک به این پالت می دهد. ارغوانی ملایم به همراه زرد لیمویی و قرمز تمشکی در کنار یکدیگر یک طرح جالب و زنانه ایجاد میکند. پالت 7 یک فضای زیبا و شیک و سرزنده به وجود می آورد

 

طراح: جانت لی
جانت لی متخصص طراحی در فضاهای کوچک است. طراحی ها و رنگبندی های او مختص به فضاهای خاصی نیست. طراحی های وی را می توانید در کتاب او " Living In Nutshell" ملاحظه نمایید.

عنوان پالت : زیبا ، شیک و سرزنده 

ارغوانی روشن یا بنفش کمرنگ و نقره ای شیک همراه با قرمز پرتحرک و لیمویی به این پالت حالتی جسورانه می بخشد. این ترکیب رنگی منحصر به فرد، تضادی ایجاد می کند که درنتیجه جانت لی به آنپارادوکس شیک و زیبا" می گوید.

شروع کار:
از یک فرمول ثابت برای قرار دادن رنگها در کنار یکدیگر استفاده نمایید. یک رنگ اصلی را برای 40 تا 60 درصد پالت در نظر بگیرید سپس از یک یا دو رنگ کمکی برای 30 تا 40 درصد کار استفاده کنید به علاوه یک یا دو رنگ مکمل نیز برای پر کردن خلاهای موجود بکار ببرید. اگر اینگونه به رنگبندی فکر کنید، می توانید از ابتدا مشخص کنید که از هر رنگی چه میزان استفاده شود.

رنگ ها
ارغوانی به عنوان رنگ پس زمینه این پالت درنظر گرفته شده است، یک سایه ارغوانی که به رنگ بنفش نزند به این پالت رنگ ، خصلتی زنانه و در عین حال مدرن می بخشد. یک مقداری رنگ لیمویی و قرمز تمشکی به عنوان رنگ های کمکی و دراماتیک و پرانرژی پیشنهاد می شوند برای اینکه این رنگها دو رنگ متضاد هم هستند . ا ز زرد لیمویی بیشتر از قرمز استفاده کنید تا توازنی بین زنانگی و مدرنیسم برقرار گردد. خانم لی این پالت را ترکیبی از زنانگی و تضاد توصیف می کند. جفت کردن ارغوانی ملایم با لیمویی پرتحرک چشمها را در همان لحظه اول خیره می کند. به عنوان یک رنگ خنثی در این پالت رنگ خاکستری ملایم استفاده می شود. همراه با پس زمینه ارغوانی ، رنگ خاکستری با این شمایل زنانه همراه می شود. رنگ ارغوانی به همراه تضادی که با رنگ لیمویی ایجاد می کند یک نوع هماهنگی نیز بوجود می آورد.

زیبا، شیک و سرزنده : بنفش سلطنتی

کنتراست بین رنگ  خاکستری ملایم و لیمویی تند بسیار جذاب است و اگر در یک اتاق گرد هم آیند ، آنرا پرنشاط و خیره کننده نشان می دهند. لیمویی همچنین باعث می شود که پالت زیاد زنانه به نظر نرسد.

 

کمی صورتی
اضافه کردن یک رنگ غیر منتظره می تواند به شدت دلربایی کند. در این پالت ، قرمز رنگی وحشی است. خانم لی پیشنهادمی کند که یک صندلی صورتی فضای اتاق را غیرمنتظره می کند. و برای یک اتاق خواب ،قسمت بالای تخت می تواند به این رنگ انتخاب شود. زمانی که از یک رنگ برجسته و تک استفاده می کنید سعی کنید از آن رنگ در دو سه جای دیگر اتاق نیز استفاده کنید. این رنگهای تک باید در اندازه های کوچک استفاده شوند مثلا در حد یک کوسن یا گلدان ! علتش این است که این رنگها نباید رنگ های اصلی را تحت شعاع خود قرار دهند.

 

مقدار رنگها باید متناسب باشند
لیمویی رنگی تند است. اگر سبز مایل به زرد با سلیقه شما تطابق دارد، می توانید برای رنگ برجسته و تک اتاق از چنین رنگهایی استفاده نمایید. مثلا برای کوسن، لامپ و گلدان و یا به دنبال الگوهایی باشید که با دیگر رنگهای اتاق هماهنگی داشته باشد. سفید یخی تاثیر رنگهای براق و اسیدی را دوچندان و سفید شیری یا خاکستری رنگهای تند را خنثی می کند.

 

نقره ای براق
استفاده از رنگهای نقره ای به عنوان رنگ برجسته یا تک پالت را درخشان می کند. این رنگ درخشان ،زنانگی پالت را کمی متعادل می نماید. این رنگهای برجسته لزوما نباید فقط برای لوازم جزئی و جانبی استفاده شوند. خانم لی پیشنهاد می کند که از رنگ نقره ای برای ایجاد نقش هایی روی دیوار نیز می توان استفاده کرد. نقش و نگار انداختن واقعا آسان است و به شما حس یک طراح واقعی را می دهد. می توانید با استفاده از یک قلموی خشک و مقدار کمی رنگ نقش های غلیظ تری را ایجاد نمایید.

سنگهای کریستالی و سینی های اکریلیک و دستگیره ها به پالت درخشندگی را اضافه می کنند. می توانید سنگهای کریستال را در یک ردیف روی یک سینی در بالای شومینه مثل یک مجموعه منظم و درخشان قرار دهید .

 

ترکیب رنگ برای دکوراسیون: عاجی + آبی + خاکستری

رنگها و بافت های ملایمی که فیبی هاوارد بر اساس سلیقه شخصی خود برای این پالت انتخاب نموده علاوه بر ظرافت و زیبایی نوعی آرامش و سکون به بیننده می دهد ، این یک پالت شیک و مدرن و در عین حال مسحور کننده است

 

بافت زیبای بکار رفته در رنگ عاجی ، آبی و خاکستری روشن یک پالت  همیشگی و  فوق العاده زیبا را بوجود می آورد

طراح: فیبی هاوارد

شعار فیبی هاوارد در زمینه طراحی داخلی منزل ، فروشگاه ، کتابفروشی و خطوط تولید ، " زیبا سازی " می باشد. او همیشه با اشتیاقی بی انتها سعی در ارائه طراحی سنتی توام با نگاهی امروزی دارد.

نگاهی صلح آمیز
رنگها و بافت های ملایمی که فیبی هاوارد بر اساس سلیقه شخصی خود برای این پالت انتخاب نموده علاوه بر ظرافت و زیبایی نوعی آرامش و سکون به بیننده می دهد. او می گوید :" من رنگهای برگرفته از رنگ آب و آسمان را بسیار دوست می دارم ، شاید به این دلیل است که من نزدیک ساحل بزرگ شده ام و احساس آرامش و سکون می کنم ".

شروع کار:
از یک فرمول نسبی برای رنگ بندی و در کنار هم قرار دادن رنگها استفاده نمایید. یک رنگ اصلی را برای 40 تا 60 درصد پالت در نظر گرفته سپس ، از یک یا دو رنگ کمکی برای مابقی 30 تا 40 درصد استفاده کنید همچنین می توانید از یکی دو رنگ برجسته و متفاوت برای پر کردن فضاهای خالی بهره بگیرید. بوسیله چنین روشی می توانید میزان استفاده از رنگها را در همان ابتدا برنامه ریزی نمایید.

رنگ ها
اساس این پالت بیشتر روی رنگ خاکستری آبی قرار داده شده است که با یک رنگ کمکی بژ شنی جفت می شود. رنگهای برجسته این پالت هم می تواند رنگ سفید خنثی و سبز بیدی باشد. بجای استفاده از رنگ بژ و عاجی برای خنثی کردن فضای اتاق می توانید مخلوطی از رنگهای سبز ، آبی و خاکی را در کنار هم استفاده کنید.

 

رنگهای لوکس
تقریبا هر وسیله لوکس با این رنگبندی ها جور در می آید. مثلا مبلمان های کلاسیک و با خرده کاری های سنتی ، کارهای سنتی آسیایی ، سفال های سبز و هنرهای اصیل نیز باعث بالابردن سطح پالت می شود.

رنگهای برجسته
از آنجایی که این رنگها خیلی ملایم هستند ، بافت وسایل نقش مهمی در این پالت دارد. می توانید از پارچه های کتانی با طرح جلبک دریایی برای مبل راحتی و پرده های پرزدار برای ایجاد وزن و حس عناصر استفاده کنید.

 

رویکرد سبک
به عقیده طراح ،این پالت رویکردی سنتی و مدرن بطور همزمان دارد. برای اینکه این پالت حالتی مدرن به خود گیرد، به جای مبلمان های پرنقش و نگار از مبلمان ساده استفاده کنید. از میزهای عثمانی با نقش و نگارهای آبی برای پر کردن فضای خالی استفاده نمایید.

 

میزناهار خوری
برای حفظ حالت سنتی استفاده از میزهایی با سطوح آینه ای شده توصیه نمی شود. این سطوح باعث بازتاب نور شده و رنگها را محو می کند. رنگهای این پالت ، به بیننده این احساس را می دهد که فضای اتاق در حال تبخیرشدن است.

 

ترکیب رنگ برای دکوراسیون:مجموعه ای از رنگهای آبی

این پالت دارای سایه های زیبایی از آبی و خاکستری است که یک محیط آرامش بخش و دلپذیر برای شما ایجاد می کند. با ترکیب آبی های مختلف می توانید خلاقیت خود را محک بزنید !

طراح: جسیکا برند
طراحی داخلی از سرگرمی های جسیکا از همان سنین جوانی بوده است، همان زمانی که خانه عروسکی را طراحی و با مادرش که طراح داخلی بود – سوزان تیلور- کار می کرد. قبل از تاسیس شرکت طراحی داخلی برند در سال 2009، جسیکا برای یک شرکت طراحی مسکونی واقع در کالیفرنیا کار می کرد.

مجموعه ای از رنگهای آبی
در این پالت جسیکا برند، از ترکیبی از رنگهای آرامش دهنده آبی و خاکستری استفاده کرده است.

شروع کار:
از یک فرمول ثابت برای رنگ استفاده نمایید. از یک رنگ اصلی برای 40 تا 60 درصد فضای کار و از یک یا دو رنگ کمکی برای 30 تا 40 درصد بقیه استفاده نمایید و برای فضاهای لازم نیز از یکی دو رنگ برجسته استفاده کنید. اگر اینگونه برنامه ریزی کنید می توانید میزان دقیق استفاده از رنگها را از قبل پیش بینی نمایید.

رنگ ها
آبی آسمانی و دریایی رنگ هایی هستند که شما می توانید به آسانی در این پالت پیدا کنید. برای دیوارها و یا صندلی های تکی از یک رنگ آبی متمایل به خاکستری بعنوان رنگ اصلی استفاده کنید . برای رنگ کمکی یا غیر اصلی می توانید از خاکستری ( برای روی مبل و یا در کنار رنگ آبی دیوارها) استفاده نمایید. رنگهای برجسته در این پالت می توانند آبی دریایی و یا آبی خاکستری باشند.

سبک رنگ بندی شلوغ

این پالت با کمی پیچیدگی ، از درون قلب جوانی نشات گرفته است و همچنین برای محیط های سنتی بسیار مناسب است. برای خلق جلوه ای پرتحرک می توانید از پترن استفاده کنید و حاشیه های آبی تیره و یا کوسن هایی با پترن های شلوغ!

 

الگوی ملایم
از یک سری بافت های پارچه ای در کنار کف چوبی استفاده کنید تا این پالت از حس و حال ساحل فاصله نگیرد. در کنار اینها نقوش پرده و یا کوسن ها پالت را کمی جوانتر نشان می دهد.

 

لوازم جانبی
با این پالت آبی و خاکستری ، طراح لوازمی همچون سفال های قدیمی و جدید سفید و آبی ، ابزارهای چوبی و عقیق و نقره ای مات برای پارچه رومبلی و یا لوازم دیگر جهت درخشندگی بیشتر اتاق پیشنهاد می کند.
آراء

نظرات
■  تحریریه kgroup  0 

  سلام دوست من انتخاب رنگ بستگی به روحیات ساکنین داره ولی بطور کلی اگه دیوار مورد نظر پشت تلویزیون قرار داره از رنگی استفاده کنید که عمیق باشه و بازتاب هم نداشته باشه بنظر من اگه روحیه مبارزی دارین رنگ ارغوانی میتونه مناسب باشه

  1396/07/17
■  ناشناس  0 

  سلام ..من در طراحی خونه دچار مشکل شدم...رنگ کاعذدیواریمون بژه ..وسنگ انتیکمون متمایل به کرم..مبلمانم بز..یک دیوار تک رنگ میخوام داشته باشم چه رنگی کنم؟؟دیوار تلویزیزن و 3 متریه...خونمون 80 متری و ال هست..روبروی ال رو میخوام رنگ کنم

  1396/07/16

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :