ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی نمایشگاه مولتی برند خودرو

خرید وسایله نقلیه و حضور در نمایشگاه های خودرو می تواند یک تجربه منحصربه فرد و لذت بخش باشد. این همان ویژگی است که نمایشگاه خودروی مولتی برند AutoZubak Neostar قصد داشته در فضای فروش خود داشته باشد و چنین تجربه ای را به مراجعه کنندگان خود منتقل کند. این فروشگاه خدمات فروش آنلاین و آفلاین را به طور همزمان مدیریت می کند تا مشتریان با هر تنوع سلیقه و از راه دور و نزدیک بتوانند مدل مورد نظر خود را مشاهده و انتخاب کنند.

طراحی نمایشگاه خودرو در حالت عادی و بدون تفکر شامل یک فضای گسترده به عنوان پارکینگ می باشد. اما اینجا نمی خواستیم با یک پارکینگ بزرگ طرف باشیم که خودروهای متنوع به صورت تصادفی در فضا ربخته باشند. به همین دلیل ساختار فضاسازی و سیرکولاسیون با رویکرد عملکردگرایی طراحی شده است. روش فروش در این نمایشگاه اومنی چُنِل (omnichannel) است و شیوه های ارائه محصولات به صورت حضوری، تلفنی، اینترنتی می باشد.

هر خودور در فضای گسترده و باز قرار دارد و به طور اختصاصی برای یک مدل خاص یا چند مدل معمولی تر، فضایی اختصاصی تعریف شده است. رنگ در طراحی داخلی نمایشگاه می تواند بهترین تفکیک کننده برای ارائه مدل های متفاوت باشد. تمام طبقه همکف به گالری خودروها اختصاص یافته و مدل ها با برند های متفاوت در فضا تعبیه شده اند. طراحی نمای نمایشگاه شیشه ای است تا در طول روز کمتر از نورهای مصنوعی استفاده شود و مشتریان بتوانند رنگ خودروها در انعکاس با نور روز را بهتر مشاهده کنند.

زیر نیم طبقه بالا دفاتر اپراتورهای بخش آنلاین قرار دارد که نیازهای مشتریان اینترنتی را فراهم می کنند. این اپراتورها ترتیبی دادن که یک تور مجازی 360 درجه از کل نمایشگاه و برند ها برای مشتریان آنلاین فراهم شود و سپس اطلاعات کامل هر مدل را با ارائه تصاویر و تور مجازی تخصصی تر در اختیار مشتریان قرار می دهد. اما طبقه بالا فضای خدمات پس از فروش، دفاتر اداری، مدیریت و تست های فیزیکی است. طبقه بالا مانند آزمایشگاهی است که عملکرد خودروها و مشکلات آنها در طی گزارش توسط مشتریان تحلیل می شود.  تمام عملکردهای طبقه بالا به خدمات فیزیکی خودورها پس از فروش تخصص یافته است. طراحی این نمایشگاه یک نمونه کامل از فروشگاه خدماتی با ارائه وسایل نقلیه در چندین مدل مختلف می باشد

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :