ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

دکوراسیون خانه ای 35 متری ولی دلباز

بعضی ها وقتی خانه ی یک مرد مجرد را تصور می کنند توقع دارند این خانه شبیه به غار انسان های اولیه باشد که فقط زباله های بیشتر به آن اضافه شده و کنترلر های بازی این ور و آن ور افتاده است. ولی خانه ای که Alan Chu طراحی کرده است هیچ یک از ان ویژگی ها را ندارد. این خانه ی 35 متری بسیار کوچک که در سنت پائولو قرار دارد بسیار دلباز  بوده و به هیچ وجه آشفته به نظر نمی رسد.همه ی این ها به لطف انتخاب های درستی که در طراحی طورت گرفته ممکن شده اند.

Chu طراحی اش را ساده نگه داشته و از چوب کاج برای وحدت بخشیدن به المان های به کار رفته در دکوراسیون استفاده کرده است. معمار طراح برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا تمام بخش های کاربردی ضروری خانه را در کنار ک دیوار قرار داده است و این طوری این آپارتمان را شبیه استودیوی خانگی کرده است. فضای آشپزخانه و مجموعه ی تلوزیون در میان تخته های چوبی در اندازه های مختلف قاب شده اند که از این بخش ها به عنوان کمد و کابینت هم استفاده می شود. در طبقه ی دوم هم که از طریق یک پله ی مارپیچ سیاه می توان به آن دسترسی داشت، دوباره تکرار این استفاده از چوب را می بینیم. این طبقه فضایی نیم اشکوبی است.

Chu طراح ساختمان می گوید از این قفسه های چوبی نه بخاطر کاربردشان بلکه تنها برای زیبایی که دارند استفاده کرده است. در بقیه ی قسمت های اپارتمان هم سعی شده کمی شوخ طبعی و شاد بودن در فضا ایجاد شود. مثل استفاده از رنگ قرمز در آشپزخانه و یا شیشه ای که در طبقه ی دوم در لبه ی اشکوب ساخته شده است. نتیجه ی نهایی فضایی هوشمندانه شده که اصلا آزار دهنده نیست. از حاصل کار این طراح داخلی می توان این نتیجه را گرفته حتی در کوچکترین فضا ها هم جایی برای شاد بودن و آسایش وجود دارد.

این ساختمان در سنت پائولو در منطقه ای قرار گرفته است که خانه های ان مدام در حال نوسازی هستند. او این فضا را برای یکی از دوستانش که به تازگی طلاق گرفته از همسرش جدا شده بود طراحی کرد. همان طور که مشخص است فضای زیادی نبود که طراح بتواند از آن ها استفاده کند. اما Chu می گوید که ابعاد خانه اصلا برای او محدودیت نبود. حتی شاید یک جور آزادی به حساب می آمد. Chu  می گوید: “من این فضا ها را دوست دارم چون معمولا کمتر رسمی و خشک هستند.” او در مورد طراحی آپارتمان های کوچک می گوید: “در این فضا ها می توانید از راه حل های غیر معمول و بامزگی استفاده کنید.”

 

 

نظر شما در مورد طراحی این آپارتمان بسیار کوچک چیست؟ با وجود کوچک بودن فضای آن شما حاضرید در چنین خانه ای زندگی کنید؟ کدام بخش این آپارتمان بیشتر برای شما جذاب و جالب بوده است؟ نظراتتان را با ما هم در میان بگذارید
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :