ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

ماورای دنیا: عکس های شگفت انگیز از غارهای کریستال یخ آبی رنگ در ایسلند

عکس هایی حیرت انگیز از تغییر مداوم و شگفت آور مناظر غارها در یکی از زیباترین کشورهای دنیا
تخصص Helen Björnsdóttir شناسایی و کاوش در غارهای یخی و حصول اطمینان از ایمنی غارها قبل از راهنمایی گردشگران به داخل آنهاست؛ کما اینکه عاشق عکاسی از مناظر این غارها نیز هست.

در حال حاضر، هلن عکس های حیرت انگیزی از این غارها منتشر کرده است، با توصیف این واقعیت که نمای این غارها دائما در حال تغییر است بطوری که فردای امروز اثری از نمای امروز غار نمی بینید.
هلن که اهل ریکیاویک ایسلند است، گفت: “چیزی که من رو مجذوب غارهای یخی می کند این است که اونها کاملا منحصر بفرد هستند، با ورود به توده ای از یخ و احاطه شدن با یخچال طبیعی حس شگفت انگیزی به انسان دست می دهد.
“نگاه کردن به رنگ های آبی و تغییر مداوم شکل و فرم غارهای یخی نیز شگفت انگیز است؛ اینکه شما وارد غار یخی می شوید که می دانید سال بعد هیچ اثری از اون وجود نخواهد داشت و با یک غار یخی جدید برای گردش و کاوش مواجه می شوید.
“قبل از اومدن به اینجا هیچ علاقه ای به عکاسی نداشتم، اما وقتی راهنمای غار یخی شدم، دیگر نتوانستم در مقابل عکاسی مقاومت کنم. عکاسی هنر کاملا پیچیده ای است.
“غارهای یخی خیلی خطرناک هستند و اغلب اوقات قبل از ورود به آنها باید اقدامات امنیتی جدی صورت گیرد تا گردشگران بتوانند به آنها نزدیک شوند، مثلا تراشیدن یا جدا کردن یخ های نازک از سقف ها.
ما باید تخته سنگ ها را از توده یخ بالای ورودی غار جابجا کنیم تا مطمئن شویم یه وقت اونها به پایین غلط نخورند و ما داخل غار محبوس نشویم. این کار هر روز ماست.
زیبایی مخاطره انگیز:”این کار هر روز ماست و بخاطر تغییر مداوم غار، ایمنی آن باید هر روز تضمین شود.
“مسیری از جریان آب که با ذوب شدن یخ ها ایجاد می شود می تواند یک غار را به سرعت مخاطره انگیز سازد.”

 

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :