ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

ایده‌های کم هزینه برای یک دکوراسیون فوق‌العاده

چند ایده کم هزینه برای یک دکوراسیون فوق‌العاده

در این مقاله به ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون منزل اشاره می‌کنیم که نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی نداشته و می‌توانند خانه‌تان را شیک و زیبا کنند.

استفاده از تابلوهای رنگ‌روغن

برای جان بخشیدن به دیوارهای خالی می‌توانید از تابلوهای رنگ‌روغن ساده یا طرح دار روی آن‌ها استفاده کنید. دقت کنید که تابلوهای رنگ‌روغن متناسب با اندازه دیوار باشند.

 

استفاده از میزهای کوچک کنار مبل

می‌توانید تعدادی قطعات چوبی را به هم متصل کرده و یک میز کنارمبلی طبقه دار درست کنید و از طبقات آن برای چیدن وسایل تزیینی و یا قرار دادن آباژور استفاده کنید. می‌توانید در طبقات میز وسایل تزیینی کوچک و یا کتاب و مجلاتی که قصد دارید روزی آن‌ها را مطالعه کنید قرار دهید.

استفاده از بشقاب‌های دیوارکوب

آویختن بشقاب‌هایی با رنگ‌های غیرمنتظره روی دیوار می‌تواند یک چیدمان سرزنده و جالب به آن ببخشد. در انتخاب رنگ‌ها، اندازه‌ها و طرح بشقاب‌ها تنوع به خرج دهید. زیباترین بشقاب را در وسط بقیه قرار داده و با استفاده از میخ آن‌ها را به دیوار متصل کنید.

 

سرزنده کردن فضا با استفاده از وسایل حصیری

وسایل حصیری ارزان‌قیمت که به نظر برای محیط بیرون از خانه مناسب هستند می‌توانند حس و حال هر فضایی را تغیر دهند. می‌توانید صندلی‌های حصیری را به تنهایی در یک گوشه نورگیر قرار داده یا روی آن‌ها از روکش‌های طرح دار استفاده کنید.

 

از نقاشی‌های خودتان استفاده کنید

حتی اگر نقاشی‌ها کپی شده هم باشند، زمانی که در یک قاب پوشه‌ای (2 عدد شیشه و یک قاب چوبی) قرار می‌گیرند زیبا و جالب به نظر می‌رسند. این قاب‌ها طوری طراحی شده‌اند که از پشت آن‌ها رنگ دیوار نیز مشخص بوده و مانند یک بافت طرح دار به نظر می‌رسد.

 

استفاده از مواد طبیعی

می‌توانید از پوسته میوه‌های ساحلی با ایجاد یک نمای ساده، بی‌آلایش و آرامش‌بخش برای گرمی بخشیدن به محیط آشپزخانه، در ورودی و راه‌پله استفاده کنید.

 

به ظواهر اهمیت دهید

می‌توانید با کمک ربان، چسب و کاغذهای طرح دار به لامپ‌های ساده‌ای که از مغازه تهیه کرده‌اید شکل و تنوع دهید. به عنوان نوعی خلاقیت از کاغذهایی با طرح‌های غیرمعمول استفاده کنید.

 

یک گالری از تصاویر به دیوار اضافه کنید

با در نظر گرفتن یک موضوع خاص مانند جشن عروسی، تولد، مهمانی و یا طبیعت‌گردی تعدادی از بهترین عکس‌هایتان را درباره یکی از این موضوعات جدا کرده و آن‌ها را در قاب عکس‌های مناسبی قرار دهید. برای نصب آن‌ها روی دیوار می‌توانید از یک بند بلند یا یک گیره کوچک پشت قاب استفاده کنید.

 

سبک خودتان را به نمایش بگذارید

فضایی را به خودتان اختصاص داده و در آن ایده‌ها و سبک سلیقه خودتان را به نمایش بگذارید. برای مثال در این تصویر از یک میز و آیینه استفاده شده است که هم گرمی و هم شور و هیجان به فضا افزوده است. می‌توانید از وسایلی که نسل به نسل به دستتان رسیده مانند همین آیینه در تصویر که با یک لایه اسپری رنگی پوشانده شده است استفاده کنید.

 

از تن‌های مختلف رنگ استفاده کنید

چراغ‌خواب‌های رنگی می‌توانند تفاوت زیادی در یک فضا ایجاد کنند. فراموش نکنید که برای هر اتاق تنها از یک رنگ استفاده کنید.

 

فضا را با کتاب‌هایتان پر کنید

کتاب‌های روی هم قرار گرفته توجه چشم را به سمت خود جلب می‌کند. اگر قفسه کتاب‌هایتان به اندازه کافی مرتفع و یا عمیق نیستند و نمی‌توانید کتاب‌های بزرگتان را در آن جای دهید می‌توانید آن‌ها را روی یک سطح صاف مانند میز کنار مبل قرار دهید.

 

استفاده از یک مجموعه شمع

شمع‌ها زمانی که به صورت دسته‌ای مورداستفاده قرار گیرند بسیار عالی به نظر می‌رسند به خصوص اگر روی یک سطح صاف و وسیع مانند یک میز قهوه‌خوری قرار بگیرند. هرچه سطح بزرگ‌تر باشد اندازه‌ی شمع‌ها نیز باید به تناسب بزرگ‌تر شوند. برای ایجاد یک محیط خاص و دلنشین از یک مجموعه شمع 4 یا 5 تایی با ارتفاع‌های مختلف درون ظرف‌های شیشه‌ای استفاده کنید.

 

استفاده از طرح‌های ترکیبی

مهم نیست که در چه فصلی از سال قرار دارید. اتاق خواب شما می‌تواند با استفاده از ملافه‌های گلدار و رو بالشتی‌های هماهنگ با دور دوزی سفید همواره حال و هوای بهاری داشته باشد. از الگوهایی با پس‌زمینه سفید استفاده کنید تا با طرح‌های گل‌دار هماهنگی داشته باشد. میزهای کنار تختتان را هم می‌توانید با استفاده از روکش‌های گلدار یا پارچه‌های ساده با طرح‌های برجسته تزیین نمایید.

استفاده از معجزه رنگ‌ها

با استفاده از یک رنگ سرزنده و پرشور مثل سبز، به فضای دلگیر یک اتاق طراوت و شادابی ببخشید. حتی چیزهایی به سادگی یک شاخه شکوفه‌های سبزرنگ نیز می‌تواند حال و هوای تازه و مطلوبی را به یک فضا ببخشد.

به نمایش گذاشتن یک مجموعه

در ماه‌هایی از سال که از شومینه خانه‌تان استفاده‌ای نمی‌شود، می‌توانید از آن به عنوان ویترینی برای نمایش گلدان‌های مختلف یا وسایل دیگر استفاده کنید. چیزهایی یکسان، در سایزها و رنگ‌های مختلف تهیه کنید و روی یک صفحه ساده قرار داده و سپس آن‌ها را داخل شومینه بگذارید.

 

فضا را افزایش دهید

با قرار دادن آیینه‌های بزرگ حداقل تا 4/3 دیوار، فضاهای تنگ بزرگ‌تر و اتاق‌ها دلبازتر نشان داده می‌شوند. این یک ترفند قدیمی در طراحی داخلی ساختمان برای پوشاندن بعضی از نقایص مثل عدم وجود زوایای چهارگوش می‌باشد.

 

استفاده از لوازم قدیمی با یک هدف جدید

صندلی‌های شل و فرسوده به جای دور ریخته شدن می‌توانند این بار به عنوان یک میز کنار تخت مورداستفاده قرار بگیرند. اگر سطح صندلی شکسته یا سوراخ شده است می‌توانید با استفاده از یک رومیزی آن را پوشانده و برای قرار دادن ساعت یا یک چراغ مطالعه از آن استفاده کنید.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :