ارسال شده توسط:تحریریه kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

طراحی داخلی آپارتمان تنها با 24 مترمربع فضا

 

تاجر برزیلی برای طراحی فضایی که تنها آخر هفته ی خود را در آن می گذارند، از استودیوی معماری Casa 100 در خواست کرد تا فضایی مدرن برای آن طراحی کنند، معماران شرکت برای طراحی بهینه از فضای داخلی آپارتمانی کوچک در سائوپائولو و استفاده ی حداکثر فضایی، آشپرخانه و کمد لباس را یکی کرده و به صورت طاقچه در دیوار قرار داده و طراحی متراکم (compact) را اجرایی کردند. 

با توجه به مدت زمان کوتاه اقامت در طراحی  آپارتمان از طرح های ساده و الگوی بهینه ی فضایی همچون اتاق های هتل و مبلمان محدود استفاده شده و فضایی با 24 متر مربع برای کار فراهم شده است. طراحان از یک پالت رنگی و متریال ساده را انتخاب کرده اند، از جمله دیوارهای سفید رنگ و بتنی، برای روشن کردن فضا، همراه با آثار هنری و  از گیاهان برای افزودن رنگ های زنده در فضای خانه استفاده کرده اند.

آشپزخانه و کمد هر دو در اتاق قرار دارند تا فضای لازم برای تخت، میز مطالعه و فضای استراحت را فراهم کند، به همین منظور کل فضاهای زندگی به صورت متراکم و مرتبط با یکدیگر، در خانه ای کوچک 24 متری قرار گرفته اند.

قفسه ای بتنی در گوشه ی اتاق،قاب اصلی آشپزخانه را شکل می دهد و همچنین قرار گیری تعدادی چوب لباسی در طبقه ی کناری آن، کمد لباس را ، بهینه و به صرفه ، ایجاد می کند. وسایل جزئی تر مانند کتاب و آثار هنری در طبقه دوم قرار دارد. کاربری های دیگر مثل تلویزیون، کمد برای چمدان و جاکفشی نیز به صورت متراکم در این قفسه ها قرار گرفته است.

فضاهای دیگر مثل اتاقک خواب ،مبلمان کشویی طبق اصول معماری ژاپنی طراحی شده است.

مشخصات پروژه :
معمارانCasa 100 Architecture
مساحت پروژه24 مترمربع
سال پروژه2017
عکاسAndre Mortatti


آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :