ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

دکوراسیون های خلاقانه با بهره گیری از مقوا

۱-فروشگاه مقوایی :
پروژه Aesop DTLA ،کاری از شرکت Brooks + Scarpa،واقع در محله تاریخی تئاتر لس آنجلس می باشد.تیم طراحی در این پروژه ،از مقوای کارتن مدور و در اشکال لوله ای در سراسر این فضا استفاده کرده است.

 

 

 

 

 

 

۲-فروشگاه لباس Common Kin :
هنگامی که فروشگاه لباس Common Kin ،در سال ۲۰۱۴ دچار تغییر قالب شد،طراحی داخلی آن نیز به خوبی تغییر نمود .Studio Intussen ،در طراحی داخلی فضا ،از پانل های مقوایی که رنگ شده ،در ترکیب با پانل های فلزی سیاه رنگ استفاده نمودند.نتیجه نهایی ،فضایی مینیمالیستی،مدرن و جذاب است.

 

 

 

۳-فروشگاه مقوایی در لس آنجلس :
این فروشگاه در یک منطقه پر ترافیک تجاری و در لس آنجلس کالیفرنیا واقع است.تیم طراحی DCPP Architects ،به دنبال طرحی ساده اما قابل توجه بودند.آنها در این پروژه،از یک سیستم مدولار پیش ساخته، شامل لوله های مقوایی بازیافتی استفاده نموده اند.

 

 

 

۴-پروژه مقوایی چندمنظوره در هیروشیما :
شرکت Suppose design office ،با استفاده از لوله های مقوایی ،پروژه ای را در داخل یکی از مراکز تجاری هیروشیما ژاپن به سرانجام رسانید.فضایی چندمنظوره که هم برای خرید و هم جهت برگزاری رویدادهای مختلف ،مورد استفاده قرار می گیرد.دکور و محیط این مجموعه، بسته به نگاه بیننده ،متغیر به نظر می آید.

 

 

 

۵-دفتر کار مقوایی :
طراح هلندی Joost van Bleiswijk و مدیرطراحی Alrik Koudenburg ،برای طراحی دفتر کار یک آژانس تبلیغاتی ،با مشکل کمبود بودجه مواجه بودند.راه حل نهایی ،گزینه ای ارزان و به یاد ماندنی بود.همه چیز در این دفتر کار،از مقوای لانه زنبوری شکل گرفته است:میزها،قفسه های کتاب ،پله ها و سایر المان ها

 

 

 

 

 

۷-میز پذیرش مقوایی :
طرح جالب توجه ( ECAA (Edward Cella Art+Architecture ،برای یک فضای اداری،که از چندین لایه مقوا و رویه چوب تشکیل شده است.در این میز پذیرش ،فضایی برای قرار دادن کتاب و نگهداری اسناد و فایل ها نیز درنظر گرفته شده است.

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :